Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νέο Σεμινάριο για ορυχεία, μεταλλεία, πετρέλαιο κλπ από ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ


Γιάννης

Recommended Posts

Σωστά. Στο FAQ της επισημης σελιδας γραφει:

 

"

8.             Πότε και πώς θα πάρω το επίδομα κατάρτισης;

Η καταβολή του εκπαιδευτικού επιδόματος στους ωφελούμενους γίνεται εφάπαξ μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος κατάρτισης (θεωρία και πρακτική άσκηση) ανεξάρτητα από την ολοκλήρωση της υποχρεωτικής απασχόλησης και μετά την έκδοση Απόφασης της ΔΕ/ΤΕΕ για την έγκριση πληρωμής του εκπαιδευτικού επιδόματος.

"

Edited by devotee
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή από τις 400 ώρες του προγράμματος η πρακτική σε κάποια εταιρεία είναι οι 84 ώρες που αναφέρθηκε σε προηγούμενο ποστ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επικοινώνησα τη παρασκευή μαζί τους και μου είπαν ότι θα αποσταλεί η σύμβαση ηλεκτρονικά για υπογραφή σε τέσσερα αντίτυπα και μετά αποστολή πάλι πίσω μέσω  courier  (Αθήνα) αρχές της επόμενης βδομάδας. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν διαβάσατε τη σύμβαση αλλά στην παράγραφο 3. λέει ότι ο ωφελούμενος είναι υποχρεωμένος να αποδεχθεί τη θέση υποχρεωτικής απασχόλησης ''...'' όχι μικρότερης από 4 μήνες. Οπότε σε περίπτωση που δεν επιθυμείς υπάρχει ένα conflict με το faq. Εμένα στη σύμβαση γράφει 278 θεωρεία και 122 πρακτική αλλά είναι τα εξορυκτικά / μεταλλευτικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενώ εδώ και ένα μήνα δεν υπήρχε καμία σχετική ενημέρωση, με σημερινό email στις 12:42 το ΙΕΚΕΜ ζητά ξανά επιβεβαίωση συμμετοχής στο σεμινάριο στη Θεσσαλία και μάλιστα με προθεσμία απάντησης μέχρι σήμερα στις 17:00. Ευτυχώς που άνοιξα το mail στις 16:25 αλλιώς τι; Θα μου απαγόρευαν τη συμμετοχή; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.