Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέο Σεμινάριο για ορυχεία, μεταλλεία, πετρέλαιο κλπ από ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ


Γιάννης

Recommended Posts

Πάντως από αναβολή σε αναβολή το πάνε εχούν περάσει τόσοι μήνες και ούτε έχει ξεκινήσεί

άμα είχα κάτι καλύτερο ούτε καν θα ασχόλιομουν. Και σε μένα αύτο μου είπαν με πήραν τηλέφωνο

και μου είπαν για την μεταλλευτική και ότι η ΔΕΔΔΗΕ έχει θέσεις για πρακτική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή μου φαίνεται πάνε να καλύψουν τις θέσεις της εταιρίας για πρακτικάριους βοηθούς να γίνεται η δουλειά για κανά 5μηνο, και αδιαφορούν για τις προτιμήσεις των καταρτιζόμενων..... Θέλω πχ να καταρτιστώ εκεί που επιθυμώ και ας μην ακολουθήσει πρακτική, δεν γίνεται? Με το ζόρι μας στέλνουν εκεί που θέλουν? 

Link to comment
Share on other sites

Από αρχές Μαρτίου τωρα πήγαμε τέλη Μαρτίου?Το γεφύρι της Αρτας εχει καταντήσει αυτό το πρόγραμμα.

Αυτό που βλέπω εγώ σε πίνακες ειναι οτι οι θέσεις απασχόλησης αφορούν επί το πλείστον τεχνίτες και όχι μηχανικούς.Θυμ'αμαι οτι ειχα δει

σε καποιον πίνακα (δυστυχώς δεν τον βρηκα τωρα να δώσω λινκ) οτι στη Μακεδονία το ορυχείο χρυσού είχε 'καβατζώσει' πολλές θέσεις.Αφού

το πήραν κωψοχρονιά ας πάρουν και τσάμπα εργατικό δυναμικό.

Τωρα εμείς που θα πάμε για πρακτική άσκηση και το κυριοτερο ΓΙΑΤΙ θα πάμε εκεί που θα πάμε δεν ξέρω και το λέω αυτο διατηρώντας επιφυλάξεις ως προς το επίπεδο

κατάρτισης (και γενικότερα όλου του προγράμματος).

 

Υ.Γ. Την προηγούμενη εβδομάδα με πήραν τηλέφωνο αν μπορώ να πάω να το παρακολουθήσω σε γειτονική πόλη και πριν από 5 λεπτα με πήραν να με ρωτήσουν αν αντί για πρωί

θα μπορω να πηγαίνω απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

καλά μην το λες...πανω Μακεδονία όλες οι συνεργαζόμενες είναι η ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΧΡΥΣΟΣ κ τα ΜΕΤΑΛΛΕΥΜΑΤΑ ΘΡΑΚΗΣ

 

"ανάπτυξη" (δηλ ξεπούλημα) με δώρο δωρεαν εργατικό δυναμικό

 

καλά σε τέτοια εταιρία και να μου έλεγαν να παω μετα θα ελεγα οχι.Να πανε να γ...

  ikaros13

 

" Και σύμφωνα με τα αρχικά λεγόμενα του ΟΛΟΙ θέλαν πετρέλαιο, φυσικό αέριο??? (Καλά το τελευταίο λογικό, ποιος να πάει μεταλλευτική, μέλλον δεν υπάρχει εκεί...άντε κανένας ΜΜΜ)

 

Αυτά προς το παρόν...

 

ΥΓ. Συμβαση υπογράφεις αφού πεις εσύ το τελικό οκ, όταν βγει το πρόγραμμα..."

 

Edited by streetas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το πρόγραμμα των μαθημάτων που είδα δε θα σνόμπαρα και τόσο τα εξορυκτικά/μεταλευτικά... ίσως είναι και πιο ενδιαφέρον από τους υδρογονάθρακες( τουλάχιστον για μηχανολόγους), απλά έχουμε τσιμπίσει το τυράκι ότι και καλά θα βγούν πετρεάλαια και τρέχουμε όλοι να το παίξουμε σείχιδες..και εγώ μαζί :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα είναι όντως ενδιαφέρον, αλλά κακά τα ψέματα εταιρείες πετρελαίου και φυσικού αερίου θα είναι στα φόρτε τους τα επόμενα χρόνια... Ασχετα από την δική μας την περίπτωση, όσοι εργάζονται εκεί θα κάνουν την καλή τους...

Οι μεταλλευτικές πάνε από το κακό στο χειρότερο...Δε βλέπεις τι γίνεται με την Χαλυβουργική.... Ολες έχουν τεράστια πτώση στο τζίρο τους και όχι μόνο εγχώρια αλλά και οι εξαγωγές τους πάνε φούντο...

Αν με ρίξουν αναγκαστικά στις μεταλλευτικές θα πάω μόνο στην κατάρτιση...έτσι το βλέπω...

Αλλά και γενικά αν δω ότι θέλουν κανά πιτσιρικά να βγάζει φωτοτυπίες ή να τον έχουν για σαβούρα την έκανα με ελαφρά... 

Link to comment
Share on other sites

Ikaros τα επόμενα χρόνια πότε? Δεν παίζει να ξεκινήσουν εκμετάλλευση πριν από την 7ετία με τις πιο αισιόδοξες προβλέψεις οπότε σκέψου την ηλικία σου και αν έχεις πιθανότητες και με πιστοποίηση ή οχι να σε επιλέξουν...Τώρα όσο αφορά τις μεταλευτικές και εκεί είναι μαύρη η κατάσταση.... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

με κάλεσαν στις 14:30 η ώρα από το ΤΕΕ και μου είπαν ότι είμαι επιλαχών και να πάω να παραλάβω voucher προσκομίζοντας φωτοτυπία ταυτότητας, φωτοτυπία IBAN και ΚΑΥΑΣ μέχρι τις 17:00. Μετά με κάλεσαν στις 15:30 και μου είπαν ότι έκαναν λάθος και ότι έκλεισε η υπόθεση μέχρι τις 13:00 και ότι αυτός που με πήρε έκανε λάθος και ότι έληξε και δεν μπορώ να πάω και να έχω το νου μου για νέα πρόσκληση. Δεν το πολυκατάλαβα αυτό...τι γίνεται ρε παιδιά;

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ λες; "Η χορήγηση των επιταγών κατάρτισης στους ΝΕΟΥΣ ΕΠΙΛΕΓΕΝΤΕΣ στις Περιφέρειες Αττικής, Δυτ. Ελλάδας και Κρήτης γίνεται από την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2014 έως και την Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2014, σύμφωνα με την αναλυτική ανακοίνωση του ΤΕΕ." Και γιατί να με πάρουν εξαρχής ; Και πώς εγώ που είμαι επιλαχών θα ξέρω ότι τελικώς είμαι επιλεγμένος ; Κάτι δεν πάει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.