Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο Σεμινάριο για ορυχεία, μεταλλεία, πετρέλαιο κλπ από ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ


Γιάννης

Recommended Posts

Τι παει να πει αυτο δηλαδη;;;

Οτι δε θα κανουν αλλα σεμιναρια για πετρελαιο;Εμενα οταν με πηραν τηλεφωνο,αλλα και οταν ειχα παρει εγω τηλεφωνο πριν απο αυτους για να ρωτησω αν γινεται να κανω τα σεμιναρια πιο αργα(αν θα γινει δλδ δευτερος κυκλος προς το Μαιο) μου ειπαν οτι μπορω γιατι κατα πασα πιθανοτητα με ενημερωσαν οτι θα γινοταν οντως 2 κυκλοι σεμιναριων.

Δε μου ειπε κανεις οτι αν δε τα κανω τωρα δε θα μπορεσω να κανω τη πρωτη μου επιλογη,δλδ πετρελαιο/φυσικο αεριο.Και με ποια κριτηρια γινεται η επιλογη?αν εχεις κανει νωριτερα δηλωση;

Τεσπα θα ξαναπαρω παλι,αλλα δε μας τα λενε καλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με όσους έχω μιλήσει, ακόμη και με άτομα που δεν είναι στο πρόγραμμα. οι 9 στους 10 θέλουν, θα ήθελαν πετρέλαιο.....Οι λόγοι αυτονόητοι κανείς μα κανείς δεν προτιμάει εξορυκτική.. Οπότε προκειμένου να μην τιναχθεί το πρόγραμμα στον αέρα πρέπει να σπρώξουν άτομα προς τα εκεί....αναγκαστικά σου λένε αυτό έχει μείνει ή πας ή γεια σου. Φαντάζομαι θα έχει τηρηθεί χρονολογική προτεραιότητα...

Εμένα πάντως αν με στείλουν αναγκαστικά εξορυκτική και απογευματινό ωράριο δεν πάω....

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω, Όσοι ξενερώνεται με τα εξορυκτικά έχετε τσεκάρει πρόγραμμα σπουδών ή επειδή δεν είναι τσιτάτο το θέμα δεν θέλετε να παρακολουθήσετε; Το να καταπίνει αμάσητες  μπουρδο-δηλώσεις ο μέσος πολίτης είναι αντιληπτό αλλά εμείς πρέπει να είμαστε πιο υποψιασμένοι...Γιατί ρε ikaros13 τι έχεις να κάνεις; ΠΕΑ των 50 euros? 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι το θέμα ρε φίλε να εχεις το δικαίωμα επιλογής και να κανείς κάτι που πραγματικα γουστάρεις, όχι δεν έχουμε τίποτα ας κάνουμε αυτό.. Βασικα εκεί έχουμε φτάσει η αλλιώς μάζευε και ας είναι ρόγες...

Προσωπικά δεν μπορώ απόγευμα γιατί έχω οικογενειακες υποχρεώσεις και πρέπει να φέρω τούμπα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απλα οτι ξενερωνουμε με το θεμα των σεμιναριων,το πως γινεται η επιλογη με ενδιαφερει.

στη προκυρηξη δε θυμαμαι να λεει οτι θα υπαρχει προτεραιοτητα στην επιλογη του σεμιναριου(διορθωστε με αν κανω λαθος,παω πασο αμα ειναι)

Αρα με ποια κριτηρια γινεται η επιλογή;

Και επισης ποιες εταιριες θα προσλαβουν σιγουρα;Αυτες του πετρελαιου η της εξορυκτικη;;

Δεν εχει σημασια αν με την επιλογη και μονο του σεμιναριου αποκλειεσαι απο μια μελλοντικη μονιμη προσληψη;

Ακομα και αν οι πιθανοτητες ειναι λιγες,η πληρωνεσαι ελαχιστα...

Link to comment
Share on other sites

Στην προκηρυξη δεν λεει καν για επιλογη σεμιναριου, λεει απλα οτι θα γινουν στους δυο αυτους τομεις, στην ανακοινωση του ιεκεμτεε παντως εγραφε οτι θα τηρηθει προτεραιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

προτεραιότητα υπήρχε ως προς την επιλογή δικαιούχων όχι στο είδος της κατάρτισης, κλασσικά μαγειρέματα πάλι 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το αποτέλεσμα όταν δεν υπάρχει ανταγωνισμός και μόνο το ΙΕΚΕΜ μονοπωλεί το ενδιαφέρον στην Αθήνα τουλάχιστον...Αραγε γιατί μόνο το ΙΕΚΕΜ? Τα υπόλοιπα δεν πιστοποιήθηκαν? Αδιαφόρησαν? (κάτι λέει αυτό..), κανείς δεν θα μάθει...

Πάμε παρακάτω....

Δεύτερος κύκλος αποκλείεται να γίνει μιας και οι καταρτιζόμενοι καλύπτουν 4 τμήματα πρωί-απόγευμα των 2 προγραμμάτων. Μου το απέκλεισαν και από το ΙΕΚΕΜ. Τώρα αν με γέλασαν...άντε πες τους...

Κάτι που μου έχει κάνει πολύ άσχημη εντύπωση. Στο site του ΙΕΚΕΜ σχετικά με το πρόγραμμα, υπάρχει φόρμα σχολίων...Γράφουν λοιπόν συνάδελφοι για το πότε και πως...Ε, δεν υπάρχει κανείς εκεί υπεύθυνος να δώσει μία απάντηση? Τι διάολο τόσο υπεράνω είναι? Αλλά τι τους νοιάζει, αυτοί έχουν τις δουλειές τους με τα πιτσιρίκια θα ασχολούνται? Ντροπή και αίσχος...Οχι θα τα πω... Μόνοι τους τα γράφουν, μόνοι τους απαντάνε οι συνάδελφοι...μόνο στην Ελλάδα αυτά πάντα!!!

 

Ρε που έχουμε καταντήσει, να περιμένουμε ένα χρόνο να οργανώσουν σεμινάρια να πάρουμε 500 ευρώ και να το βάλουμε στο βιογραφικό μπας και μας πάρει καμία βιομηχανία (ποια?...βιομηχανία που διώχνουν κάθε μέρα) 

 

Και όπως λέει ο φίλος ο antboton δεν υπάρχει κάτι άλλο...Και είναι αλήθεια, θα πέφτουν τα 500ρικα και θα λέμε ευχαριστώ...Με αυτούς τους ρυθμούς θα κάνουμε προκοπή μετά από 20 χρόνια...Δηλαδή ποτέ...

 

ΥΓ1..Εχουμε και ΤΣΜΕΔΕ να πληρώσουμε μην ξεχνιόμαστε... :mrgreen:

ΥΓ2. Επλίζω να μην στεναχώρησα κάποιους με την γκρίνια, το συζητάμε γενικώς το θέμα, έτσι και αλλιώς αν έχουμε κάτι επί της ουσίας το ποστάρουμε με τη μία...

Link to comment
Share on other sites

Το εκπαιδευτικό επίδομα δεν είναι 2000 μειον κάτι νόμιμες κρατήσεις?...(αυτό δεν κατάλαβα πως βγαίνει), αμα πεις ότι πάνω κάτω 3-4 μήνες είναι....Να τα 500, μη σου πω λιγότερα... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.