Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέο Σεμινάριο για ορυχεία, μεταλλεία, πετρέλαιο κλπ από ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ


Γιάννης

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 319
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

400 ώρες δεν βγαίνει σε 1,5 μήνα όπως το υπολογίζουν με το πρόγραμμα... Βάλε 6 ώρες την ημέρα. 5 φορές την εβδομάδα...Σύμφωνα πάντα με το πρόγραμμα και τα λεγόμενα του υπευθύνου. Βγαίνει 3 μήνες και κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα και εγώ με το ΙΕΚΕΜ πριν λίγο.Μου είπαν ότι από το τέλος της άλλης εβδομάδας θα καλέσουν αυτούς που έχουν κάνει αίτηση για να υπογράψουν τις συμβάσεις και ότι τα μαθήματα θα ξεκινήσουν γύρω στις 15 Μάιου.Θα αργήσουν τόσο γιατί μετά την υπογραφή των συμβάσεων πρέπει να περάσουν 25 εργάσιμες μέρες για να ξεκινήσουν τα τμήματα (νομίζω ότι αυτό το αναφέρει και στην προκήρυξη).Μεσολαβεί και το Πάσχα οπότε για αυτό πάει τόσο αργά.Αυτά τα τελευταία νέα από εμένα!

Edited by maria_pol
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλούμε να προσέλθετε αύριο 14/03/2014 στα γραφεία του ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ Αθήνα Κολωνου 12-14 (10:00-17:00) στον 1ο όροφο για την υπογραφή της σύμβασης που αφορά την κατάρτιση σας στον παραγωγικό τομέα Β της οικονομίας (αίθουσα 3)...

 

Αυτό το μήνυμα που έστειλαν στο κινητό σήμερα στις 15:31.... Ούτε καν email....

 

Τέλος πάντων θα πάω αύριο να δω τι θα γίνει. Πάντως είναι λίγο φάουλ το τελευταίο απόγευμα να σε ειδοποιούν. Δηλαδή άμα ο άλλος έχει δουλειά, ή είναι εκτός? Τι νομίζουν κάποιοι, ότι καθόμαστε και πίνουμε καφέδες όλη μέρα?? Θα τους το πω αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και υπέγραψα τη σύμβαση με το ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ... 4 αντίτυπα, βάζεις στην ουσία τα στοιχεία σου και στοιχεία της επιταγής, όπως και τον ΚΑΥΑΣ και τα δίνεις πίσω..Δεν παίρνεις τίποτα πίσω περιμένεις ενημέρωση με email.

Από ότι ρώτησα μου είπαν να περιμένω κάπου στο Μάιο....με τίποτα νωρίτερα.

 

Με έβαλαν τελικά εξορυκτική, πρωινό ωράριο. Την ίδια στιγμή ήταν άλλοι 3-4 που και αυτοί ήθελαν πετρέλαιο αλλά.......ατυχήσαμε.

Για εταιρείες σε αυτό και αναγράφονται στη σύμβαση έχουν την ΔΕΔΔΗΕ στον Αγ.στέφανο, την ΕΒΕΤΑΜ στην Καλλιθέα και στην Αλουμίνιον Α.Ε στην Βοιωτία!!! (άντε γειά).

 

Ερώτηση για όποιον γνωρίζει... Αν κάποιος πραγματοποιήσει την κατάρτιση και μετά δεν επιθυμεί να συνεχίσει πρακτική είτε γιατί βρήκε κάπου αλλού, είτε γιατί δεν επιθυμεί για τον α,β λόγω, έχει κάποια επίπτωση?? Γιατί αυτό το "με υποχρεωτική απασχόληση" μου κάνει κάπως σε δεσμευτικό....

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ΔΕΝ παίρνεις την επιδότηση; την παίρνει μόνο το ΙΕΚΕΜ/ΚΕΚ σε αυτή την περίπτωση;

 

Ελα ντε....Εχω μπερδευτεί....Δηλαδή κάποιοι που δεν επιλεγούν για κατάρτιση με το πέρας των σεμιναρίων λαμβάνουν το επίδομα των 2000ευρώ, ενω όσοι επιλεγούν θα πρέπει να κάνουν πρακτική για άλλους 4 μήνες αλλιώς δεν παίρνουν τίποτα???????

Link to comment
Share on other sites

Αρα το επίδομα εκπαίδευσης το παίρνεις όπως και να έχει μετά το τέλος των σεμιναρίων, άσχετα αν συνεχίσεις μετά σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.