Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο Σεμινάριο για ορυχεία, μεταλλεία, πετρέλαιο κλπ από ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ


Γιάννης

Recommended Posts

Ε ναι...να χάσουμε καφεδούμπες, παραλίες για μια επιμόρφωση, αν δεν γίνουν και οι εξετάσεις για μόνιμούς θα είναι τούφα το καλοκαίρι (λοοοοοοοοοοοολ)  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά για μόνιμους δεν παίζει....

Περιμένω την Παρασκευή να δούμε την περιβόητη λίστα με τα ΚΕΚ....Γιατί αν δεν υπάρξει ενημέρωση, αρχίζει και βρωμάει το πράμα...... Φυσικά το θέμα είναι να επιλεχθούμε αλλά εν πάση περιπτώση....

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά μηχανικοί τελευταίος τροχός της αμάξης...Στο ΙΕΚΕΜ βγήκε πάντως μια σχετικήλίστα με συνεργαζόμενες εταιρείες.

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί επίσης κάποιος μηχανικός ο οποίος θα συμμετέχει να επικοινωνήσει με εταιρία που ανήκει στον Β ' στον παραγωγικό τομέα και μετά την ολοκλήρωση του σεμιναρίου να προχωρήσει σε συνεργασία. 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό πιστεύω είναι στο βάθος του μυαλού του κάθε ενός που συμμετέχει στο πρόγραμμα. Γιατί κακά τα ψέματα, καλή η επιμόρφωση αλλά είναι και μία καλή ευκαιρία να αναπτυχθούν σχέσεις για ένα καλύτερο αύριο..

Για να κάνουμε ένα μίνι γκάλοπ, για που σκέφτεστε συνάδελφοι? Εγώ κλείνω προς πετρέλαιο μάλλον. Εχουμε αρκετά διυλιστήρια και μεγάλες εταιρείες στο χώρο...Τι πιστεύετε εσείς?

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Προβλέπεται ένα 30% νομίζω έτσι και αλλιως μετά το πέρας του σεμιναρίου να απασχοληθείς σε κάτποια συνεργαζόμενη εταιρεία για 3 μήνες νομίζω...τώρα θεωρώ με τη βουτιά στο παραγωγικό τομέα και συνυπολογίζοντας το αρνητικό περιβάλλον...δεν ξέρω πόσο θα ενδιαφερθούν οι συγκεκριμένες.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιώς το πρόγραμμα αφορά 4μηνη υποχρεωτική απασχόληση σε κάποια συνεργαζόμενη εταιρεία......<<Κατάρτιση με επιχορήγηση (Training
Voucher) ανέργων στον παραγωγικό τομέα Β΄ της οικονομίας με υποχρεωτική απασχόληση>>. Το λέει ο τίτλος...και φυσικά στο κείμενο

Τώρα,αν κάποιος μέσα στους 4 αυτούς μήνες δείξει όρεξη, πέσει στην περίπτωση, και είναι και καλός στο PR.....όλα είναι πιθανά....

Link to comment
Share on other sites

Νέοι πίνακες ΚΕΚ εδώ πέρα των προηγούμενων

 

Κοιτώντας λίγο πρόχειρα τους πίνακες έχετε την υποψία ότι το όλο πρόγραμμα γίνεται για δύο συγκεκριμένες εταιρείες που δραστηροποιούνται αυτή την περίοδο στη Χαλκιδική? :roll:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα λίγες για Αττική.....Εχω την εντύπωση ότι το πρόγραμμα προχωράει με ρυθμούς χελώνας. Δεν ενδιαφέρονται και οι εταιρείες, τα ΚΕΚ τι να πω....?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.