Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Έλεγχος ακρίβειας στατικών προγραμμάτων


legeonare

Recommended Posts

Ο ίδιος τα ανέβασε εδώ στο michanikos.gr. Δές το θέμα με τα βιβλία ΕΔΩ.

 

Του ζήτησα προσωπικά να τα ανεβάσει ο ίδιος ξανά μαζί με τα αποτελέσματα του παραδείγματος για να μην υπάρχει πρόβλημα με το φόρουμ.

Edited by Gousgounis
Παράθεση ολόκληρου του ακριβώς προηγούμενου μηνύματος.
Link to comment
Share on other sites

Mcraster τελικα τι να λυσουμε ?

 

Ποιο παραδειγμα και που θα βρω τα στοιχεια που χρειαζομαι?

Edited by legeonare
Link to comment
Share on other sites

Mcraster τελικα τι να λυσουμε ?

 

Ποιο παραδειγμα και που θα βρω τα στοιχεια που χρειαζομαι?

 

Πάτησε στο σύνδεσμο που έβαλα για το βιβλίο, διάλεξε το Τόμο Α και θα πάς σελίδα 31, όταν το βρείς πές μου

Link to comment
Share on other sites

οκ το βρηκα αλλα κατι δεν μου παει καλα αυτο ζηταει μονο να σχεδιαστει το φασμα του ευρωδικα 8 αφου υπολογιστει το q κτλ.

 

Θα ελεγα να λυναμε κατι διαφορετικο οπως το παραδειγμα 22 του Αβραμιδη που ειναι κατι πιο πολυπλοκο

Edited by legeonare
Link to comment
Share on other sites

οκ το βρηκα αλλα κατι δεν μου παει καλα αυτο ζηταει μονο να σχεδιαστει το φασμα του ευρωδικα 8 αφου υπολογιστει το q κτλ.

 

Θα ελεγα να λυναμε κατι διαφορετικο οπως το παραδειγμα 22 του Αβραμιδη που ειναι κατι πιο πολυπλοκο

 

Τη κάτοψη θα χρησιμοποιήσουμε, Ζώνη Ζ2 C20/25 και τα φορτία τοιχοποιϊας μόνο περιμετρικά 3,6ΚΝ/m2 -Φορτίο επικάλυψης 1,5 και Οφέλιμο 3 για τίς πλάκες.Τα δοκάρια στο δώμα δέν θα έχουν φορτία τοιχοποιϊας.

 

Θέλει να κάνουμε δοκιμές βήμα βήμα πρώτα.Ας δούμε περίπτωση μη κανονικότηας σε κάτοψη σε αμιγώς πλαισιακό φορέα.

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάνουμε σύγκριση αποτελεσμάτων με τα προγράμματα που ήδη έχουμε.Αυτό είναι free source πρόγραμμα , δέν το έχω δουλέψει ποτέ.Σε ευχαριστούμε πάντως για τη πληροφορία

Edited by Gousgounis
Παράθεση προηγούμενου μην
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάνουμε σύγκριση αποτελεσμάτων με τα προγράμματα που ήδη έχουμε.Αυτό είναι free source πρόγραμμα ...

Άρα το χουν όλοι... Λέω μήπως μπούν και άλλοι σε αυτή τη δουλειά που πάτε να κάνετε.

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε στο σύνδεσμο που έβαλα για το βιβλίο, διάλεξε το Τόμο Α και θα πάς σελίδα 31, όταν το βρείς πές μου

Το λινκ που έχεις αφορά "σύντομη προεπισκόπηση".

Link to comment
Share on other sites

Ναί η σύντομη είναι, για να πάρει όποιος θέλει τα δεδομένα,απλά δεν κατάλαβα γιατί διαγράφηκε.

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.