Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ελεγκτής Δόμησης-Υποβολή Δήλωσης Περιουσ.Κατάστ.


giannist

Recommended Posts

Καλά τα λες αλλά επειδή εδώ είναι Ελλαδάρα υπάρχει κίνδυνος να βγούμε και δαρμένοι και κερατάδες και χωρίς κανένα έλεγχο -και κανένα δίφραγκο- στο ενεργητικό μας. Προσωπικά εάν το είχα πάρει μυρωδιά θα έστελνα αλλά δεν το πήρα.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υποβολη ποθεν εσχεσ κανεις αφου ορισθεισ ως ελεγκτης δομησης για πρωτη φορα.Ετσι μου απαντησαν απο την ευεδ.Φυλακη δεν παει κανενας,πολλη χαρτουρα για το τιποτα.Το ξερουν γι αυτο δεν τα κοιτανε καθολου

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι μου απάντησαν από την ΕΥΕΔ, τους είπα πως δεν έχω κάνει κανένα έλεγχο και ρώτησα εάν είμαι υποχρεωμένος σε δήλωση περιουσιακής κατάστασης βάσει του 3213/2003.

 

 

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 10 ΤΟΥ Ν.4030/2011 (ΦΕΚ 249 Α’/25-11-2011) ΕΙΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΕΡΟΥΣΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ. ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ ΔΟΥ

 

Η ΔΟΥ που κολλάει;

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Και όμως πήρα τηλέφωνο σε 2 περιφερειακά τμήματα ΤΕΕ και στο κεντρικό κανείς δεν ήξερε να μου απαντήσει και όλοι μα όλοι με παρέπεμψαν στην ΕΥΕΔ. Τελικά εγώ πως θα ενημερωθώ, που πρέπει να ρωτήσω;

 

Να τους χαιρόμαστε όλους.

 

Την ίδια άγνοια έχουν οι πάντες και για το ηλεκτρονικό σύστημα των αυθαιρέτων (για το διαχειριστικό κομμάτι μην φανταστείτε τίποτα δύσκολα). Απορώ που δίνουν τηλέφωνα. Από εδώ για επαγγελματικά θέματα, σε εκείνο διαχείριση αυθαίρετα, στο άλλο κ.τ.λ. και στο διαταύτα τίποτα.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα τηλεφωνο στην

 

"Γ’ Μονάδα της Αρχής Καταπολέμησης της Νομιμοποίησης Εσόδων από Εγκληματικές

Δραστηριότητες και της Χρηματοδότησης της Τρομοκρατίας και Ελέγχου των Δηλώσεων Περιουσιακής Κατάστασης"

 

 

 

Απο το εντυπο της δηλωσης διαβαζω.

 

 

 

Η υποβολή της δήλωσης γίνεται μέσα σε ενενήντα (90) ημέρες από την ορκωμοσία ή την ανάληψη καθηκόντων και

επαναλαμβάνεται μέχρι 30 Ιουνίου κάθε έτους, εφόσον οι υπόχρεοι διατηρούν την ιδιότητα αυτή και επί τρία (3) χρόνια

μετά την απώλειά της.

 

 

 

 

Εκτιμω οτι το ορθοτερο ειναι να υποβαλλεις 90 μερες μετα απο την ΥΑ που σε "οριζει" ως ΕΔ και καθε χρονο μεχρι 30/6 (αυτο πηρε παραταση μεχρι 30/9).

Το οτι καποιος δεν εχει κανει ελεγχο δεν σημαινει οτι δεν ειναι ορισμενος ΕΔ και δεν εχει υποχρεωση δηλωσης περιουσιακης καταστασης.

 

 

ΕΔΩ μπορει να βρεις κατι.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.