Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μόνωση και αναμονές στις κολώνες


mixalhsm

Recommended Posts

Εγω δεν ειπα κατι για τον συναδελφο.

Δεν ξερω ποιος εκανε τη δουλεια.

Αλλα τα γυρισματα στα στηθαια ειναι βασικο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν γνωρίζεις τι υπόστρωμα έχει από κάτω ,αλλά και σε τι κατάσταση ήταν για την υγρομόνωση που προτείνεις.

Εκτός και αν την βάζεις παντού...Την βαφή εννοώ!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν μπαινει παντου. (για τις κολωνες δνε μιλαγα για πολυουρεθανικη βαφη)

(βεβαια τα συστημα με τετοια βαφη μπορουν να μπουν παντου, αν το επιτρεπουν οι καιρικες συνθηκες, οι συνθηκες υγρασιας και το πορτοφολι)

 

Η συγκεκριμενη εφαρμογη φαινειται καλη.

Αλλα εχω δει και εφαρμοφης με ασφαλτοπανα, να ντρεπεσαι να βγαλλει φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα,

 

να σας ρωτήσω το καπέλο για τις αναμονές σκυροδετείται κανονικά με ποιότητα σκυροδέματος όμοια με το υπόλοιπο κτίριο ή από κάποιο ελαφρομπετόν;

η ερώτηση μου προκύπτει από την σκέψη ότι για να αποκαλύψουμε σε μελλοντική προσθήκη τις αναμονές δεν είναι λογικό να πρέπει να γίνει χωρίς ιδιαίτερη καταπόνηση...επιτρέπεται να χρησιμοποιήσουμε κομπρεσέρ...δε μου φαίνεται καλή ιδέα

 

λόγω απειρίας θα ήθελα να μου συστήσετε την ενδεικνυόμενη μέθοδο

 

επιπλέον εφόσον θα αποκαλύψουμε τις αναμονές χρειάζεται τα τσέρκια μας να είναι όσο προκύπτουν για τα υποκείμενα υποστυλώματα  π.χ.Φ10/10

ή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε πιο αραιά μιας και μελλοντικά θα φτιαχτεί από την αρχή

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι τα ίδια ερωτήματα.

 

Επαλειφόμενο με ψευδάργυρο και μετά επίπαση με χαλαζιακή. Στην βάση να γίνει μια στεγανή τσιμεντοκονία περίπου 3 εκ. Φτάνει για περισσότερο απο 10 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.