Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μισθός μηχανικού στον ιδιωτικό τομέα


vhlektrolog

Recommended Posts

Εσύ όταν προσλήφθηκες δεν τους ρώτησες αν οι εισφορές σου είναι μέσα? Είσαι με μπλοκάκι? Γιατί αν ναι, πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι μέσα....

Τι επίδομα πτυχίου? Αφού το αντικείμενο είναι άσχετο από αυτό του μηχανικού...

Αυτά έπρεπε εσύ να τα ρωτήσεις εκεί...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 233
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλε μου Zaxoys το διάβασα αλλά και πάλι δεν λένε κάτι ακλόνητο, Είναι στο περίμενε όλοι να δουν ΑΝ θα έρθει κάποια ειδοποίηση για να πληρώσουν κάποια διαφορά. Σχετικά με το αν τους ρώτησα ikaros13, φυσικά και τους ρώτησα και μου είπαν ναι. Αλλά όπως κοιτούσα έπεσε το μάτι μου σε αυτό σχετικα με τους μισθούς κάτω των 630€ και είπα να ρωτήσω. Και όχι δεν είμαι με μπλοκάκι. Δεν έχω ανοίξει βιβλία οπότε δεν μπορώ κιόλας, αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Θα καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου,Μου προτάθηκε θέση περιφερειακού επιθεωρητή σε εταιρία που ασχολείται με εγκατάστασεις υγραερίου σε βιομηχανικές μονάδες,μια θέση που με ενδιέφερε πολύ παρόλες τις τεράστιες ευθύνες που εμπεριείχε.Η κατάσταση θα είχε ως εξής.Θα έπρεπε να φεύγω με το αυτοκίνητό μου στις 7 από Λάρισα,να πηγαίνω στο υποκατάστημα της εταιρίας στην Καρδίτσα (60km από Λάρισα),να παίρνω το αυτοκίνητο της εταιρίας και να γυρνάω όλη την Θεσσαλία (Λάρισα,Βόλο,Τρίκαλα,Καρδίτσα) και να φτάνω και ως Κατερίνη και Λαμία.Μου είπαν πως δεν θα είχα ωράριο και σε ορισμένες περιπτώσεις θα δούλευα και Κυριακές,θα επέστρεφα στο σπίτι μου πολλές φορές μετα τις 9 το βράδυ.Αν συνυπολογίσουμε τα έξοδα του πήγαινε-ελα κάθε μέρα στην Καρδίτσα,την φθορά του αυτοκινήτου μου λόγω χιλιομέτρων,το κόστος του φαγητού εκτός σπιτιού,το βάρος της ευθύνης υπογραφής ελέγχου μεγάλων βιομηχανικών εγκαταστάσεων,την καθημερινή έκθεση σε κίνδυνο λόγω των αποστάσεων που θα διένυα,έκανα λάθος που απέρριψα την δουλειά όταν μου προσέφεραν 680 ευρώ καθαρά;

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εκανες.....

 

για εκτος ΕΔΩ ΤΟ 2004 

1100 καθαρα

φπα εχτρα

τσμεδε εχτρα

παρακρατηση +

κινητο δικο του

βενζινες δικες του

 

 

μετα απο καποια χρονια πηρα και φαγητο και σερβις αυτοκινητου

 

 

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝΕΡΓΟΣ παρα να μου μενει 100 ευρω στο παντελονι ΚΑΙ ΑΝ.....

 

γιατι ετσι...

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΜΕ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ να ΜΗΝ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ

 

αλλα και ΕΚΕΙΝΟΙ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΟΥΝ....

 

και οι περισσοτεροι εργοδοτες ειναι οτι ΠΙΟ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ κυκλοφορει στην αγορα

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.