Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Google Adsense, επιβεβαίωση Url


ΟΩΝ

Recommended Posts

Προσπαθώντας να εγγραφώ στο AdSense της Google, βγήκε αυτό το μήνυμα μόλις ολοκλήρωσα την αίτηση:

 

Sorry, we could not verify your AdSense account. Please check that the URL in your Web browser exactly matches the URL in your confirmation email.

 

Μήπως έχετε ιδέα τι είναι;

Πώς μπορώ να βρω στον Η/Υ μου τα συγκεκριμένα URL;

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το email σου. Κατά την εγγραφή σου στο Adsense πρέπει να σου στείλανε ένα email επιβεβαίωσης. Εκεί μέσα έχει ένα λινκ στο οποίο αν πατήσεις πάνω λογικά πρέπει να γίνεται η επιβεβαίωση που ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, στο e-mail μου έλαβα αυτό το μήνυμα:

"...Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας για το Google AdSense. Αφού εξέτασαν την αίτησή σας, οι ειδικοί μας βρήκαν ότι δεν ανταποκρίνεται στα κριτήρια του προγράμματός μας...."

Λες να φταίει αυτή η ασυμβατότητα URL που με "κόψανε" ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είναι το url. Από όσο ξέρω το Adsense σχετίζεται με διαφημίσεις. Αν θες να διαφημίσεις κάτι μήπως δεν πληροίς κάποιους από τους όρους τους;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Απλά έφτιαξα ένα blog, και στις επιλογές που δίνει ο blogger.com είναι να προσθέσεις στο blog την δυνατότητα (τρίτοι) να βάζουν διαφημίσεις... Έτσι (υποτίθεται), θα έχεις και ένα κέρδος σε χρήμα από τις διαφημίσεις που θα επιλέγει η google να προβάλλονται...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.