Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σύνταξη ΑΕΠΟ Α2


topeng

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!

Λίγο τη βοήθειά σας!

 

Έχω μια περίπτωση για ένα έργο δυναμικότητας Α2 και μου ζητείται από την Περιφέρεια η σύνταξη

Σχεδίο της ΑΕΠΟ, καθώς μου λένε ότι είναι ευθύνη του μελετητή???

 

Από που προκύπτει αυτό????

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι ακριβως σου ζητήσανε, εξηγησε το λίγο καλύτερα. Εννοείς να "γραψεις" εσύ την ΑΕΠΟ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι ακριβως σου ζητήσανε, εξηγησε το λίγο καλύτερα. Εννοείς να "γραψεις" εσύ την ΑΕΠΟ???

 

Ναι....

 

Να γράψω εγώ ένα σχέδιο της ΑΕΠΟ, καθώς μου λένε ότι είναι ευθύνη του μελετητή....

και δεν μπορώ να βρώ από προκύπτει αυτό????

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το αναφέρει στον 4014/11? Προσωπικά έχω χάσει την επαφή με τις νέες ρυθμίσεις αλλά ενδεχομένως και να σε συμφέρει...Δες μια αντίστοιχη ΑΕΠΟ (στην διαύγεια θα βρεις εύκολα με αναζήτηση) και δώσε τους το σχέδιο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ευθύνη μελετητή να γραψει σχέδιο ΑΕΠΟ! Ελεος! Στην μελέτη μονάχα εχεις ευθύνη να προτείνεις περιβαλλοντικούς όρους. Αν πάντως επιμένουν, ισως επειδη βαριούνται, μπορείς να ετοιμασεις κάτι από παρόμοιο έργο - αλλη ΑΕΠΟ. Περι περιεχομένου ΑΕΠΟ, σχετικό το ΦΕΚ 2703Β/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.