Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μεταπτυχιακό ΕΑΠ - Περιβαλλοντικός σχεδιασμός Πόλεων & Κτιρίων


gio

Recommended Posts

Με εχουν παρει σε μεταπτυχιακο το Ανοιχτου πανεπιστημιου.

Υπαρχουν αλλοι συναδερφοι που εχουν παρακολουθησει ή παρακολουθουν μεταπτυχιοκο στο ΕΑΠ?

Ποιες οι εμπειριες τους?

 

Εγω ειμαι συγκεκριμενα Στο μεταπτυχιακο Περιβαλλοντικος σχεδιασμος Πολεων & Κτιρίων (ΠΣΠ)

Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι εμπειριες τους?

 

Απ`οσα ακουγονται εδω μεσα οι εμπειριες τους κατα βαση περιοριζονται στο να αντιγραφουν παλιες εργασιες.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε gio υπάρχουν πολλά θέματα για μεταπτυχιακά στο ΕΑΠ. Αν θέλεις να αλλάξει ο τίτλος, να είναι μόνο για το συγκεκριμένο (αν δεν υπάρχει παρόμοιο θέμα).

 

MscEng τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

MscEng τι εννοείς?

 

Το αυτονοητο, οτι η εμπειρια και η ενασχοληση ενας μεγαλου μερους αυτων που φοιτουν στο ΕΑΠ οπως φαινεται απο τα σχετικα νηματα περιοριζεται

στην αντιγραφη παλιων εργασιων. Εχμ στην επαναξιολογηση παλαιοτερου υλικου...

 

Κανονικα και το φορουμ θα επρεπε να παρει θεση απεναντι στην ακαδημαικη απατη, ολα εχουν και τα ορια τους...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε gio υπάρχουν πολλά θέματα για μεταπτυχιακά στο ΕΑΠ. Αν θέλεις να αλλάξει ο τίτλος, να είναι μόνο για το συγκεκριμένο (αν δεν υπάρχει παρόμοιο θέμα).

 

MscEng τι εννοείς?

Φυσικα και να αλλαξει και να γινει "Μεταπτυχιακο Περιβαλλοντικος σχεδιασμος Πολεων & Κτιρίων (ΠΣΠ)" ή καπως ετσι. Δεν εχω κανενα προβλημα. μπορω να το αλλαξω εγω ή θα το κανεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

gio θα ενημερώσω τον αρμόδιο συντονιστή.

 

Το αυτονοητο, οτι η εμπειρια και η ενασχοληση ενας μεγαλου μερους αυτων που φοιτουν στο ΕΑΠ οπως φαινεται απο τα σχετικα νηματα περιοριζεται

στην αντιγραφη παλιων εργασιων.

Δεν ξέρω συνάδελφε αν και κατά πόσο ισχύει αυτό που λές. Γιατί δηλαδή ειδικά στο ΕΑΠ? Στα πανεπιστήμια και στα ΤΕΙ δεν γίνονται αντιγραφές εργασιών? Όμως νομίζω ότι είναι off topic και καλύτερα να ανοίξεις ένα άλλο θέμα αν θέλεις να το θίξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

  Ότι να ναι ο καθένας.

Καταρχάς οι εργασίες στο ΕΑΠ υποβάλλονται ηλεκτρονικά όπου γίνεται έλεγχος για αντιγραφή από παλιότερες εργασίες , διπλωματικές κτλ..

Θυμάμαι στην 1η εργασία που οι μισοί πήραν κάτω από τη βάση για αυτό το λόγο.

 

 Και αν κάνεις τις εργασίες μόνος σου ,περνάς εύκολα τις γραπτές εξετάσεις στο τέλος.

Αρκετά ενδιαφέρον μεταπτυχιακό , ιδίως η 61 με τον βιοκλιματικό σχεδιασμό.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι είναι άξια λόγου τα σχόλια περι αντιγραφών κλπ...ίσα ίσα απλά αποδεικνύουν το ποσο κομπλεξικός ειναι κάποιος.

 

spy το έχεις παρακολουθήσει το εν λόγω μεταπτυχιακό?

Link to comment
Share on other sites

  Ναι , για τους αρχιτέκτονες ίσως να είναι πιο ενδιαφέρον.

Προσωπικά θα προτιμούσα να υπήρχαν περισσότερες συναντήσεις.

Απλά απαιτεί χρόνο για να κάνεις τις εργασίες εμπρόθεσμα ώστε να κατοχυρώσεις το δικαίωμα συμμετοχής στις τελικές γραπτές εξετάσεις.

 

 Και στο πολυτεχνείο υπήρχαν πολλοί που έδιναν σε άλλους να κάνουν τις εργασίες τους έναντι αμοιβής.

Και στην πράξη υπάρχουν πολλοί που δίνουν σε άλλους να κάνουν τις μελέτες και απλά βάζουν την υπογραφή τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.