Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μεταπτυχιακό ΕΑΠ - Περιβαλλοντικός σχεδιασμός Πόλεων & Κτιρίων


gio

Recommended Posts

Παρακολουθώ το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό(ολοκλήρωσα το 1 έτος με τις θεματικές ενότητες ΠΣΠ50-51) και σας διαβεβαιώνω απόλυτα οτι δεν τίθεται θέμα αντιγραφής παλαιότερων εργασιών πολύ απλά επειδή υποβάλλονται ηλεκτρονικά και φαίνεται κατά πόσο έχει γίνει αντιγραφή ή όχι.Επίσης θέλει πολύ χρόνο για διάβασμα και για εύρεση βιβλιογραφίας έτσι ώστε να μπορεί κάποιος να παραδώσει μια αξιοπρεπή εργασία.Έχει πάρα πολύ ενδιαφέρον ως μεταπτυχιακό και ίσως περισσότερες συναντήσεις να βοηθούσαν περισσότερο.Και επειδή ο καθένας λέει οτι θέλει αυτό που ξέρω παρακολουθώντας το μεταπτυχιακό αυτό είναι οτι με εντατικό και συστηματικό διάβασμα και σίγουρα κάνοντας μόνος σου τις εργασίες στο τέλος δεν υπάρχει περίπτωση να κοπείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχεις δικιο. Και εγω το παρακολουθω. Αν εκανες τις εργασιες μονο σου ολη την χρονια δεν ειχες το παραμικρο προβλημα στις εξετασεις.

Πότε δινουν τα βιβλια και ποτε αρχιζουν τα μαθηματα για τις ΘΕ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχεις δικιο. Και εγω το παρακολουθω. Αν εκανες τις εργασιες μονο σου ολη την χρονια δεν ειχες το παραμικρο προβλημα στις εξετασεις.

Πότε δινουν τα βιβλια και ποτε αρχιζουν τα μαθηματα για τις ΘΕ?

Καλημέρα .Φαντάζομαι οτι έχεις παραλάβει τα βιβλία για τις επόμενες Θ.Ε.Όσο για τα μαθήματα ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί κάτι από όσο έχω δει.Πιστεύω τέλος του μήνα όπως και πέρυσι θα ξεκινήσουν τα μαθήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα παρελαβα πριν λιγο καιρο. Και εγω πιστευω μεσα με τελη οκτωβριου θα αρχισουν. Νωριτερα βεβαια θα το μαθουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια έχετε μήπως την ευγενή καλοσύνη να μου δώσετε ενα αντίγραφο της 1ης εργασίας σας απο το ΠΣΠ50 για να πάρω μια γεύση για το τρόπο σύνταξης των εργασιών?
το θέμα είναι υπερβολικά μεγάλο...για το μέγεθος της απάντησης που πρεπει να δώσουμε...αλλά με προβληματίζει το γεγονός των "πηγών"...

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Το αυτονοητο, οτι η εμπειρια και η ενασχοληση ενας μεγαλου μερους αυτων που φοιτουν στο ΕΑΠ οπως φαινεται απο τα σχετικα νηματα περιοριζεται

στην αντιγραφη παλιων εργασιων. Εχμ στην επαναξιολογηση παλαιοτερου υλικου...

 

Κανονικα και το φορουμ θα επρεπε να παρει θεση απεναντι στην ακαδημαικη απατη, ολα εχουν και τα ορια τους...

Μήπως δεν κληρώθηκες ή κόπηκες...και βγάζεις πίκρα????

Link to comment
Share on other sites

Το αυτονοητο, οτι η εμπειρια και η ενασχοληση ενας μεγαλου μερους αυτων που φοιτουν στο ΕΑΠ οπως φαινεται απο τα σχετικα νηματα περιοριζεται

στην αντιγραφη παλιων εργασιων. Εχμ στην επαναξιολογηση παλαιοτερου υλικου...

 

Κανονικα και το φορουμ θα επρεπε να παρει θεση απεναντι στην ακαδημαικη απατη, ολα εχουν και τα ορια τους...

 

Πιο πικρόχολος πεθαίνεις.

 

Εγώ είμαι τελειόφοιτος του ΠΜΣ Σεισμική Μηχανική & Αντισεισμικές Κατασκευές του ΕΑΠ. Το Μάιο παρουσιάζω την διπλωματική εργασία και ξεμπερδεύω. Το ΠΜΣ ΣΜΑ είναι ιδιαίτερα απαιτητικό και υψηλού επιπέδου για όσους ενδιαφέρονται.

Edited by geoste
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλημερα παιδια .. παρακολουθω και εγω το μεταπτυχιακο πτωτη χρονια φετος παρακολουθησα 50 και 51 και λεω του χρονου να παρακολουθησω 60 και 61 θεωρειται οτι βγαινει??

εχετε παλιες εργασιες να δω τι παιζει? ( και ναι αντιγραφη δεν παιζει γιατι εχουν συστημα λογοκλοπης) 

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό(ολοκλήρωσα το 1 έτος με τις θεματικές ενότητες ΠΣΠ50-51) και σας διαβεβαιώνω απόλυτα οτι δεν τίθεται θέμα αντιγραφής παλαιότερων εργασιών πολύ απλά επειδή υποβάλλονται ηλεκτρονικά και φαίνεται κατά πόσο έχει γίνει αντιγραφή ή όχι.Επίσης θέλει πολύ χρόνο για διάβασμα και για εύρεση βιβλιογραφίας έτσι ώστε να μπορεί κάποιος να παραδώσει μια αξιοπρεπή εργασία.Έχει πάρα πολύ ενδιαφέρον ως μεταπτυχιακό και ίσως περισσότερες συναντήσεις να βοηθούσαν περισσότερο.Και επειδή ο καθένας λέει οτι θέλει αυτό που ξέρω παρακολουθώντας το μεταπτυχιακό αυτό είναι οτι με εντατικό και συστηματικό διάβασμα και σίγουρα κάνοντας μόνος σου τις εργασίες στο τέλος δεν υπάρχει περίπτωση να κοπείς.

ακριβως οπως τα λες..

ηθελε αρκετο διαβασμα για τις εργασιες και αξιοπιστες πηγες για να εχεις μια αξιολογη εργασια..

αρκετο διαβασμα σε σχεση με αντιστοιχα μεταπτυχιακα ( στις αρχιτεκτονικες σχολες που γνωριζω τουλαχιστον)

στο τελος θελει διαβασμα αλλα πολλα πραγματα τα θυμασαι απο τις εργασιες που εχεις κανει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.