Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλατύσκαλο


chronism

Recommended Posts

Καλησπέρα.... Το πλατύσκαλο σε σκάλα Π μπορώ να το χωρίσω σε 2 επί μέρους ?? (προφανώς είμαι οριακά στα μέτρα)... Ανεβάζω και εικόνα ...

post-338-0-63424200-1358696990_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω γιατί όχι. Από όσο ξέρω ο περιορισμός που υπάρχει (μόνο για ειδικά κτίρια, όχι για κατοικίες) είναι να μην υπάρχουν λοξοειδείς βαθμίδες.

Εκτός αν μου ξεφεύγει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι νέα άδεια με ΝΟΚ ... Επειδή είναι ειδικό κτίριο και θέλω να αποφύγω τα σφηνοειδή σκαλοπάτια

Link to comment
Share on other sites

Και καλά θα κάνεις να τα αποφύγεις αφού είναι ειδικό κτίριο.

Ένας λόγος παραπάνω όμως ότι με τον ΝΟΚ και μεγάλο και αεράτο να κάνεις το κλιμακοστάσιο σου δεν προσμετρά στον ΣΔ.

Μπας και σου έχει διαφύγει αυτό και το ζορίζεις άδικα το κλιμακοστάσιο να βγάλεις ζουμί?

 

(είναι και ο λόγος που σε ρώτησα αν πάει με ΝΟΚ)

Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι πως η ειδικη χρήση αποφασιστηκε στο τελος οποτε έχω συγκεκριμενο χώρο ... αλλά και στην τελικη μονο η δομηση δεν ειναι κριτιριο , καλυψη , πλαγιες αποστάσεις και ειδικά ο ογκος ( μικρη η αυξηση ) ... ετσι το κλιμακοστασιο με φειδω !!!!!!!!

 

τελικα η συγκεκριμενη σκαλα στέκει??? ή μου διαφευγει κάτι ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.