Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΠΑΕ και συμβούλια αρχιτεκτονικής


Recommended Posts

οχι μπορει να γινει στον ΝΟΚ.ειναι σαν στεγαστρο απο μπετο.ειναι σε υπο ανεγερση ακινητο.δεν υπερβαινω καλυψη υψος,εξωστες κλ

Link to comment
Share on other sites

αφου μπορεί να γίνει κατα ΝΟΚ τότε ποιο το πρόβλημα? ασχετο με την εφαρμογή και κατασκευή αυτου το Σ.Α.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερων.γιατι νομιζω παλια θα περνουσε ΕΠΑΕ και τωρα αν ειναι να περασει Σ.Α. θα ξημερωσουμε και ισως παμε σε λυση κεραμοσκεπης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν ξερω αν ειμαι on topic αλλα θα κανω την ερωτηση μου εδω:

 

Θελω να βγαλω εγκριση δομησης και η ΥΔΟΜ μου ειπε πως πρωτα πρεπει να παρω εγκριση απο ΣΑ για καποιες υπερβασεις στις οψεις (εγκριση ΕΠΑΕ παλια).

Οντως εκανα αιτηση με πληρη φακελλο στο ΣΑ και πριν λιγο με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν πως πρωτα πρεπει να παρω εγκριση δομησης και μετα να τα στειλουν υπηρεσιακα απο την ΥΔΟΜ για εγκριση ΣΑ.

Εγινε μια ψιλοκουβεντα με τον προεδρο του ΣΑ και κατεληξε να μου πει πως "ασε να το δω και με τους υπολοιπους του ΣΑ και θα σου απαντησουμε"

Τελικα ποια ειναι η σωστη διαδικασια? Γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα....

Έχω πάρει την εγκριση του ΕΟΤ για ένα μικρο ξενοδοχείο

Για να βγάλω οικοδομική άδεια χρειάζεται να περάσει και

ΕΠΑΕ ή είναι όπως παλιά (με την έγριση του ΕΟΤ δεν χρειάζεται ΕΠΑΕ)

 

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει να μου στείλει το αντίστοιχο ΦΕΚ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για την ενημερωση ολων μας, σας κοινοποιω εγγραφο βασει του οποιου τα ΣΑ και ΣΧΟΠ πρεπει να απαιτουν εγκριση δομησης και μετα να εξεταζουν για δικη τους εγκριση!!!!

ΣΑ.ΣΧΟΠ.pdf

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.