Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νέα ΠΔ αδειών εγκαταστάτη


nikos2004

Recommended Posts

Πήγα στο περιστέρι τρομερή εξυπηρέτηση αναγγελιες κάνουν όλοι ,κόστος για όλα 15€ τα μηχανολογικα και 17€ τα ηλεκτρολογικα

Link to comment
Share on other sites

εννοείς όλοι και οι διπλωματούχοι?

ολα τα μηχανολογικά 15Ε και όλα τα ηλεκτρολογικά 17Ε?

τι δικαιολογητικά χρειάζονται?

ο καθένας πρέπει να πάει στην περιοχή του?

σε ρωτάνε αν έχεις τίς παλιές άδειες?

Link to comment
Share on other sites

μια παραγραφο απο καποιον να τα πει μια και εξω χωρις αυτονοητα ειναι ευκολο?

 

 

καλημερα κιολας

Link to comment
Share on other sites

εννοείς όλοι και οι διπλωματούχοι?ολα τα μηχανολογικά 15Ε και όλα τα ηλεκτρολογικά 17Ε?τι δικαιολογητικά χρειάζονται?ο καθένας πρέπει να πάει στην περιοχή του?σε ρωτάνε αν έχεις τίς παλιές άδειες?

1.ναι κάνουν όλοι

2.οπως είπα 32€ σύνολο ξεχωριστές καταθέσεις (15€ και 17€)

3.αιτηση που στην δίνουν εκεί

Κατάθεση στην εμπορική τράπεζα 15 και 17 ευρώ αντίστοιχα

Αντίγραφο αδειας ,αντίγραφο ταυτότητας ,αντίγραφο πτυχίου όλα επικυρωμένο 2φορες γιατί βγαίνουν 2αναγγελιες

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναγγελία άλα το κάλο τις υπόθεσης είναι ότι δεν έχουμε το δικαίωμα για μικρά φωτοβολταϊκά ούτε οι μηχανολόγοι ούτε και ηλεκτρολόγοι τε  (και μάλιστα πήρε  συνάδελφο του τηλ ηλεκτρολόγο τε  από άλλο τομέα και του είπε τα ίδια) και πρέπει να κάνουμε σεμινάριο μέσης εκπαίδευση, πήγε φίλος μου σε άλλο τομέα της αττικής και του είπαν ότι με τ φωτοβολταϊκά έχει δημιουργηθεί μεγάλο θέμα και θα του απατήσουν την Δευτέρα ,η εετεμ δεν μπορούσε να μου απαντήσει δεν το ήξεραν    

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό χρειάζεται η όλη διαδικασία? Από εβδομάδα μάλλον θα βρίσκομαι Αγ.Παρασκευή να ρωτήσω και εγώ.....

Link to comment
Share on other sites

σε όποια περιοχή να είναι πάς?

σε ποιό τμήμα?

Για την περιοχή εγω πήγα εκεί που ανήκω αλλα επειδή έχω βγάλει σε άλλο νομό την αδεια έκανα και χαρτιά μεταφοράς γιατί πρέπει να υπάρχει ένας φάκελος μου είπε .

 

Τμήμα ανάπτυξης και βιομηχανιας νομίζω οτι λέγεται

 

Πρέπει σε ενα μήνα να σου έχουν απάντηση

Edited by nikos2004
Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναγγελία άλα το κάλο τις υπόθεσης είναι ότι δεν έχουμε το δικαίωμα για μικρά φωτοβολταϊκά ούτε οι μηχανολόγοι ούτε και ηλεκτρολόγοι τε  (και μάλιστα πήρε  συνάδελφο του τηλ ηλεκτρολόγο τε  από άλλο τομέα και του είπε τα ίδια) και πρέπει να κάνουμε σεμινάριο μέσης εκπαίδευση, πήγε φίλος μου σε άλλο τομέα της αττικής και του είπαν ότι με τ φωτοβολταϊκά έχει δημιουργηθεί μεγάλο θέμα και θα του απατήσουν την Δευτέρα ,η εετεμ δεν μπορούσε να μου απαντήσει δεν το ήξεραν    

 

Μάλλον μίλησες με άσχετους. Η Α ειδικότητα δίνει δικαιώματα σε παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας. Σε αυτή τη κατηγορία είναι τα Φ/Β.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.