Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Χρόνος αναβάθμισης από Α ΜΕΚ σε Β ΜΕΚ


civen2004

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για την αναβάθμιση από Α σε Β απαιτούνται 3 χρόνια.

Εστω ότι η βεβαιωση ΜΕΚ Α' γραφει επανω 10/05/2012.

Θα κάνω την αίτηση αναβαθμισης προς το Δ15 ακριβως την 10/05/2012, ωστε την ημερα που θα πρωτοκολληθει να εχουν συμπληρωθει 3 χρονια ακριβως ή μπορώ να κανω την αίτηση νωρίτερα, όπως γινεται και με τις αιτησεις των ΜΕΕΠ?

Link to comment
Share on other sites

Νωριιιιιιιιιιιιιιίτερα (κανένα 5μηνο δεν θα ήταν άσχημα) ... γιατί με τον ρυθμό που πάνε .....

Link to comment
Share on other sites

εμενα με πηραν τηλεφωνο να τους στειλω την  αιτηση με τα διακιολογητικα δυο μηνες πριν ληξη

Edited by varxo
Link to comment
Share on other sites

εαν υπαρχει καποιο προβλημα με την αιτηση αναβαθμισης, πχ θεωρησουν οτι η εμπειρια δεν επαρκει σε καποια κατηγορια, θα επικοινωνησουν μαζι μου για να με ενημερωσουν πρωτα ή θα την απορριψουν χωρις να με ενημερωσουν?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις το παρακάτω το πιο πιθανόν είναι να προχωρήσει στο συμβούλιο και να μην γίνει δεκτή η αναβάθμιση ή η κατάταξη στην τάξη που ζήτας. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να χρειάστει να περιμένεις, αν θυμάμαι καλά ένα χρόνο, μέχρι να μπορέσεςι να υποβάλεις αίτημα στην κατηγορία που ήδη ζητούσες.

Αν κάνεις το παρακάτω και θα μαζέψεις το δικαιολογητικό που σου λείπει και θα υποβάλλεις το νέο άιτημα άμεσα μόλις πάρεις το δικαιολογητικό με τίμημα όμως νέο παράβολο.

 

Αν εντόπισες ΕΣΥ κάποιο θέμα ΣΚΟΠΙΜΟ είναι να επικοινωνήσεις στην Δ15 με αυτόν(-ην) που έχει χρεωθεί την αίτηση αναβάθμισής σου και να στείλεις fax υπόψιν του κάτι τέτοιο:

"Παρακαλώ όπως αποσυρθεί το αίτημά μου για την κατάταξη (ή  αναβάθμιση ανάλογα τι ζήτησες) στην κατηγορία των ...... που υπεβλήθει με την με αριθμό ....../...-....20... αίτησή μου"

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο και ο υπάλληλος που έχει χρεωθεί την αίτηση μου, μου είπε ότι η εμπειρία επαρκεί θα προχωρήσει στην επόμενη επιτροπή. Το ότι έδωσε αυτός το ok, σημαίνει ότι όντως είναι καλα ή υπάρχει η περίπτωση να στραβώσει κάτι στην επιτροπή?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έδωσε αυτός το ok, σημαίνει ότι όντως είναι καλά κατά την άποψή του αλλά υπάρχει (σπάνιο μεν όχι απίθανο δε) η περίπτωση να στραβώσει κάτι στην επιτροπή, κατάσταση την οποία δεν μπορεί να την γνωρίζεις εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.