Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ηλεκτροβάνα διαμερίσματος


J.D.S.

Recommended Posts

Η κατανομή της θέρμανσης από μόνη της είναι μια πονεμένη ιστορία. Το κλέψιμο στους μετρητές οποιουδήποτε τύπου (νερό, ρεύμα, θέρμανση κτλ κτλ) καλώς ή κακώς το είχαμε για παιχνίδι όταν ήμασταν φοιτητές. Αν και τότε το πετρέλαιο ήταν φτηνό (2006-2008) μας έκλεβαν με τους ορομετρητες οπότε και εμείς είχαμε το «ηθικό άλλοθι». και μετά που κάνεις την αρχή, οι άλλοι τρόποι είναι θέμα …δημιουργικότητας!

Ζήτησε μια πραγματογνωμοσύνη από έναν μηχανικό που είναι εξίσου «λαμογιο». Θέλει πονηρία για να ξετρυπώσεις έναν καλό κλέφτη. Γιατί αν πιαστεί μόνο ο ένας που έκανε το προφανές, είναι κρίμα να την γλιτώσει ο πιο «μάγκας απατεώνας»

Και μια λύση είναι μετά τον έλεγχο να μπουν μολυβοσφραγίδες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι πολύ βλάκας απλά έχει βγάλει το μοτερ από επάνω και το έχει ακουμπήσει επάνω στη βαλβίδα.

Έχω τραβήξει φωτό για να δείτε. Το ότι κλέβει το ξέρω απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω.

Ευχαριστώ.

Edited by J.D.S.
Link to comment
Share on other sites

Στο forum συζητάμε για τεχνικά ζητήματα και επιστημονικά θέματα.

Υπ' όψιν ότι δεν είναι δυνατό με περιγραφές και φωτογραφικό υλικό να διαπιστωθούν πράξεις που επιφέρουν ποινικές ευθύνες.

Η συζήτηση αφορά αποκλειστικά τις <<ενδείξεις>> και τις πιθανές επιπτώσεις.

Σε καμιά περίπτωση δεν γίνεται πραγματογνωμοσύνη εξ' αποστάσεως.

Το οποιοδήποτε συμπέρασμα είναι προσωπικό.

 

Επίσης, παρακαλώ να προσέχετε και να μη χρησιμοποιείτε προσβλητικές εκφράσεις, ακόμα περισσότερο όταν πρόκειται για άτομα που δε συμμετέχουν στο φόρουμ.

Ευχαριστώ, hkamp.

Link to comment
Share on other sites

Στο forum συζητάμε για τεχνικά ζητήματα και επιστημονικά θέματα.

Υπ' όψιν ότι δεν είναι δυνατό με περιγραφές και φωτογραφικό υλικό να διαπιστωθούν πράξεις που επιφέρουν ποινικές ευθύνες.

Η συζήτηση αφορά αποκλειστικά τις <<ενδείξεις>> και τις πιθανές επιπτώσεις.

Σε καμιά περίπτωση δεν γίνεται πραγματογνωμοσύνη εξ' αποστάσεως.

Το οποιοδήποτε συμπέρασμα είναι προσωπικό.

 

Επίσης, παρακαλώ να προσέχετε και να μη χρησιμοποιείτε προσβλητικές εκφράσεις, ακόμα περισσότερο όταν πρόκειται για άτομα που δε συμμετέχουν στο φόρουμ.

Ευχαριστώ, hkamp.

Δεν ανέβασα το φωτογραφικό υλικό για να διαπιστωθεί καμία ποινική πράξη. Το να δείξεις τι κάνει ο

καθένας για να ζεί σε βάρος των υπολοίπων, δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα; Επίσης δε ζήτησα να μου κάνει κανείς πραγματογνωμοσύνη,

μπορώ και μόνος μου και τέλος τα συμπεράσματα είναι προσωπικά όπως σωστά αναφέρεις.

 

Δε νομίζω να προσβάλω κάποιον με τις εκφράσεις μου, δηλαδή εγώ που πληρώνω για να με κλέβει ο συγκεκριμένος "κύριος"

τι είμαι;

 

Ευχαριστώ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Χθές που έλεγξα πάλι την ηλεκτροβάνα του συγκεκριμένου "κυρίου" είδα ότι την είχε τοποθετήση σωστά επάνω.

Μάλλον κατάλαβε ότι κάποιος τον ελέγχει. Πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Χθές που έλεγξα πάλι την ηλεκτροβάνα του συγκεκριμένου "κυρίου" είδα ότι την είχε τοποθετήση σωστά επάνω.

Μάλλον κατάλαβε ότι κάποιος τον ελέγχει. Πάλι καλά.

 

Λες να μπαινει εδω μεσα :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.