Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

Μου αρέσει να είμαι σωστός επαγγελματίας, αγαπώ αυτό που κάνω αλλά δεν θέλω να το ξεφτιλίσώ διότι κάποια στιγμή θα περάσουν αυτές οι εποχές και τότε άντε να ζητήσεις ξανά το 300αρι αν τους έχεις μάθει αλλιώς..

 

Ο γυναικολόγος που πλήρωσα πέρσι σε ιδιωτικό νοσοκομείο δεν μας έκανε κάποια ιδιαίτερη έκπτωση σε σχέση με τις τιμές προ κρίσης. Δεν είδα κανέναν υδραυλικό να έχει ξεφτιλίσει σε τέτοιο βαθμό τα μεροκάματα του..

Είμαι υπέρ για μία καλύτερη τιμή λόγω κρίσης αλλά όχι να το ξεφτιλίσουμε κιόλας. Στο τέλος θα καταντήσουμε οι καρπαζοεισπράκτορες του επιστημονικού κλάδου..

50€ όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω.

 

3 ΠΕΑ την ίδια μέρα έχω περάσει στο σύστημα αλλά δεν τα μελέτησα όλα την ίδια ημέρα, ούτε έκανα αυτοψία και μελέτη σε μία ημέρα και για τα τρία.. Αν και χρησιμοποιώ παράλληλα και πρόγραμμα του εμπορίου με έτοιμες βιβλιοθήκες που έχω φτιάξει..

 

Υ.Γ. Αυτό με το ιδιωτικό συμφωνητικό πρέπει να είναι παγκόσμια πρωτοτυπία σε μία ελεύθερη αγορά..

Edited by ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΠΥΡΟΥ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το σύστημα με το ιδιωτικό συμφωνητικό εφαρμόζεται παγκοσμίως.

 

Η πρωτοτυπία έγκειται στο γεγονός ότι μόνο στην Ελλάδα το χρησιμοποιούμε για τόσο χαμηλές αμοιβές!

 

Να κάνεις ιδιωτικό συμφωνητικό για ένα σπίτι ή για ένα κτίριο γραφείων όπου συχνά μπαίνουν και ποινικές ρήτρες το καταλαβαίνω αλλά να κάνεις ιδιωτικό συμφωνητικό για 200€ και 300€ είναι αδιανόητο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δε θα επιμεινω πολυ

εκεινα τα πεα ΔΕΝ ηταν το οακα και το μαλλ

διαμερισματα ηταν

και ουτε το ενα λαγονησι το αλλο ωρωπο..... αλλα οχι και στην ιδια πολικατοικια

7 το πρωι εφυγα ... γυρω στις 2 μπηκα σπιτι

9 το πρωι ενας ενας ερχονταν κ τα επερναν

για το αν ειναι σωστα η οχι... αυτο το ξερω δυστυχως εγω μονο

για τον τροπο που δουλευω κ το πως τα αντιμετωπιζω

 

εγω για διαμερισμα ας πουμε 100 τμ με 2 οψεις τυφλες (δλδ οχι και 30 ανοιγματα σε καθε οψη )

θελω 1ωρα το πολυ για αυτοψια

με ταρατσα κ λεβ

μαζι με παρκαρισματα κλπ ολο να παει 2-2.30 ωρες

 

και μη ξεχνατε.... ειπα 3.... αλλα κ 4 γινεται

τωρα καθε μερα δεν αντεχεις... αλλα δεν ειχα και ελπιδα να χω καθε μερα 4

 

3-4 φορες ομως στρεσαριστηκα πολυ...

 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ... πρεπει να αντεξεις κ την μουρμουρα

"απο το πρωι εισαι πανω σαυτον τον διαολο.... ουτε σενοιαζει να πας ενα σουπερμαρκετ :shock:

η αν θελει το σπιτι τιποτα...."

ή

"σαββατο παλι μεσα??????......"  :blink:  :ph34r:  :arrow:

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρισω

4 ΠΕΑ εχω βγαλει ΜΟΝΟ μελετη, τις αυτιψιες τις ειχα κανει προηγουμενες ημερες!

Συνηθως, αδεσμευτος γαρ, μαζευω αυτοψιες για να τις δουλεψω σπιτι μου τα ΣΚ που ειμαι πιο ανετος

Εχει τυχει να βγαλω 4 ΠΕΑ μεσα σε ενα 14ωρο, να ξεκινησω 10 το πρωι και να τελειωσω 12 το βραδυ με διαλειμματακια να φαω ενδιαμεσα

Σε στιγμες μεγαλης πιεσης αυτα.

 

Αν βαλω και αυτοψιες, δε μπορω πανω απο 2.

Μονο η αυτοψια μου παιρνει γυρω στην ωριτσα

Με τα πηγαινε ελα κανα 2ωρο αν ειναι στην αλλη ακρη της πολης και αλλο ενα 4ωρο δουλειας, συνολο 6 ωρες για ενα ΠΕΑ...

Για να βγαλω 4 τετοια πρεπει να δουλευω ενα 24ωρο ασταματητα

 

Πρακτικα αδυνατο....

Ανθρωποι ειμαστε, οχι ρομποτ παραγωγης ΠΕΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω διαγωνισμός ΠΕΑ για βραβεία guiness  γίνεται...η ουσία με το χρόνο παράδοσης ΠΕΑ  είναι η κακομοιριά του οποιουδήποτε που ''απαιτεί'' να το πάρει και σε μμια μέρα...

Link to comment
Share on other sites

προσοχη δε καυχιεμαι.... καθε αλλο χαζος ειμαι που παρα τον αγωνα για την "επιβιωση"

εχω θυσιασει κατα καιρους στομαχια, υπερτασεις, οικογενεια κλπ

 

στη συζητηση μπηκα μονο για το αν μπορει να γινει η οχι μια στο τοσο

 

και ξαναλεω 3

 

και μαλιστα σιχαθηκα τον εαυτο μου που εννοιωσα οντως σαν μηχανη παραγωγης..... οπως λεει ο ιντζαγκι

 

@αντμποτον μαζι γραφαμε...........

επειδη σαν χαρακτηρας ειμαι πολυ αγχωδης ... καταφερα να εισπραττω το αγχος του αλλου

ακομα και συναδελφων και πηγα την πιεση 9,5-15.....

 

ναι αντ διεκδικω την ανοιχτη παλαμη... απο την αλλη αμα σου χτυπα το τηλ για το νοικι......

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλούσα :smile: , απλά πιστεύω ότι όπως κάθε λοιπός επ. δεν είσαι ''σκλάβος'' του κάθε γαβ γαβ ιδιωκτήτη που επειδή τα άφησε όλα στο τέλος πρέπει εσύ να φας το προίξιμο γιατί σου πετάει μερικά χρήματα στα μούτρα. Υπάρχει και ο αυτοσεβασμός

Link to comment
Share on other sites

αντ... αν αφησω την γυναικα μου να γραψει εδω

θα σου πει αρκετα σκηνικα με μπολικο μπινελικι

οπως στην πιο πανω περιπτωση και αλλες παλιοτερες

 

σε σημειο που να νομιζει πως κατι επαθα απο τις φωνες

 

και μη μου πειττε πως θελει αυτοσυγκρατιση... το ξερω δε καυχιεμαι και παλι...

 

πολυ πιο πανω εχω πει για καποιον που με πηρε για καταστημα θρακομακεδωνες 200τμ εγω μπραχαμι

και μου ειπε το θεικο "ο λογιστης μου μου πε οτι κανει 70 ευρω"

ε!!! να στο κανει αυτος του λεω

 

ασε που τα σπασα με συνεργατη γιατι μου κανε αναπαντητες να για να του τηλ εγω κ να μην χρεωνεται

αυτος να δεις τι ακουσε...

 

τεσπα σκηνικα πολλα και απαντησεις αναλογα την ωρα κ την στιγμη

Link to comment
Share on other sites

lol αναπάντητες λέει. Όλα κρίνονται ανάλογα με την περίσταση, ο κόσμος γενικά με τα τόσα προβλήματα έχει πολλά θέματα με αποτέλεσμα να ξεσπάει όπου βρεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.