Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σφραγίδα 2 επιτηδευμάτων


McComb

Recommended Posts

Καλησπέρα. Η ερώτηση μου ειναι η εξής. Έκανα προσθήκη ΚΑΔ "Ηλεκτρικές εγκαταστάσεις" ως δευτερευουσα δραστηριότητα για την οποία χρειάστηκε να πάρω εξαιρεση ΟΑΕΕ κλπ κλπ., ενώ ως κύρια έχω Υπηρεσίες Μελετών Μηχ/γου Μηχ/κου. Στην εφορία που πήγα μου είπαν ότι μπορώ να κόβω πλέον τιμολόγιο αθεώρητο όταν πρόκειται πχ για μια ηλεκτρική εγκατάσταση, και το περνάω κανονικά στο βιβλίο, αλλά πρέπει λέει να βγάλω μια σφραγίδα που να έχει και τα 2 επιτηδευματα μέσα, για να μη θεωρηθεί κάποιο τιμολόγιο εικονικο. Μήπως έχετε καμιά ιδέα πως θα γίνει αυτή η σφραγίδα; Έχω την κλασσική

 

ΟΝΟΜΑ

Διπλ. ΜΗΧ/γος Μηχ/κος

κλπ

κλπ

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η ιδιοτητα του μηχανικου καλυπτει και του ηλεκτρολογου (αντε και με την αντιστοιχη αδεια στη δ/νση βιομηχανιας).

Υπαρχουν πολλα ΚΑΔ που σχετιζονται αμμεσα με την ιδιοτητα του μηχ/γου. Δεν βγαζουμε σφραγιδα για καθε ενα.

Αντε να βγαλεις ξεχωριστη σφραγιδα οταν μιλαμε για τελειως διαφορετικο αντικειμενο πχ πολιτικος μηχ και μηχ/γος μηχανικος (αν και δεν ξερω αν προβλεπεται να υπαρχουν και τα 2 ταυτοχρονα).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.