Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βεβαίωση για στατικά φορτία εκπαιδευτηρίου


 
Charlie

Recommended Posts

βασικά το παράθυρο  δημιουργείται  γιατί έχει την ΜΕΓΑΛΗ διαφορά για αδειοδότηση  βάση πληθυσμού

ΚΆΤΩ 75   με δήλωση στατικής επάρκειας...

ΑΝΩ 75  με  αλλαγή χρήσης σε πολεοδομία  αν δεν ήταν εκπαιδευτήριο και αντε να βγουν τα σεισμικά φορτία και η σπουδαιότητα....σε άδεια παιδικού σταθμού με άδεια του 2009 από κατοικία σε παιδικό  ΟΡΙΑΚΑ  ΒΓΗΚΕ

 

σε πελάτη που ήθελε να πάρει και άλλο όροφο να το κάνει κεπαιδευτήριο του είπα να κάνει και αλλη επιχείρηση για τον άλλο όροφο........γιατί με ενιαία άδεια άνω των 75 για τους 2 ορόφους   στατική επάρκεια δεν θα έβγαζε  με ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, κάποιος συνάδελφος που να έχει τελικα προσκομίσει τροποποιημένη την δήλωση στατικής επάρκειας όσον αφορά κινητά φορτία & μέγιστο πληθυσμό και αν την κάνανε δεκτή στον ΕΟΠΠΕΠ;

 

Έχω περίπτωση φροντιστηρίου ξένων γλωσσών < 75 ατόμων το οποίο λειτουργεί από το '70 στο ίδιο κτίριο το οποίο έχει 2 άδειες επισκευής από ΥΑΣΒΕ (Θεσ/νίκη).

Link to comment
Share on other sites

ο ΕΟΠΠΕΠ όσες φορές έχω ρωτήσει θέλει την δική του

και γιαυτό δεν έκανα προσπάθεια....μην μπλοκάρει κάποιου πελάτη και τρέχω

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

να ξέρεις ότι αν πιάσεις γραμμή παίξε και τζόκερ :mrgreen:

 

και ζήτα τον αντίστοιχο υπάλληλο για το εκπαιδευτήριο που θέλεις....

 

τα έχουν χωρισμένα.....άλλος για δημοτικά, άλλος για ξένων γλωσσών και ειδικά για κάτω 60 -75  και άνω 60-75

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , ενημερώθηκε τελικά κάποιος αν δέχονται τροποποιημένη τη δήλωση στατικής επάρκειας και αν τελικά κάτι τέτοιο μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην αδειοδότηση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσανατολίζομαι και με βάση αυτά που έχουν προτίνει συνάδελφοι από εδώ μεσα, να την στείλω ελαφρώς τροποποιημένη ως προς το λεκτικό. Ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Mετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον ΕΟΠΠΕΠ μου είπαν ότι δεν έχουν θέμα να τροποποιηθεί η δήλωση στατικής επάρκειας σε σχέση με το κείμενο που δίνουν αυτοί .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.