Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογισμικό για αμοιβές-φορολογικά, θερμομόνωση, πυροπροστασία


Adavis

Recommended Posts

ΤΟΛ αμοιβες-----ειναι πολυ ευχρηστο και πληρες.

θερμομονωση+πυροπροστασια--------θα παρω winpyrο+winmona,τα ειδα και ειναι οτι πρεπει.

 

αυτα απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα Winmona και Winpyro τα έχω δουλέψει και όντως είναι απλά..Δεν έχω δουλέψει όμως καποιο άλλο οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω...

 

Πάντως ένας φίλος με έχει πρήξει, όλη η πιάτσα λέει δουλεύει με CivilTech με αυτο δουλέυουν και οι πολεοδομίες..Εχουν κάποια συμπραξη ολες οι πολεοδομίες με τη Civil?

Link to comment
Share on other sites

Και το ADEIA μια χαρά πρόγραμμα είναι . Αν και πάνω κάτω είναι ίδιων δυνατοτήτων με το Civil , εγώ το προτίμησα γιατί χρησιμοποιώ και το αρχιτεκτονικό και το μηχανολογικό της 4Μ και ήθελα να έχω αυτόματες ενημερώσεις από τη μια εφαρμογή στην άλλη .

Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοείς αυτόματες ενημερώσεις τι εννοείς? Γιατι και εγω εχω το STRAD και σκεφτομουν κατι αντιστοιχο...αλλά δεν εχω δει χρηστες για να πουν τη γνώμη τους κατά πόσο είναι χρήσιμο και αν όντως δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως υπάρχει η επιλογή να κάνω ενημέρωση από τα αρχιτεκτονικά για πολλά από τα δεδομένα μου και έτσι γλυτώνω χρόνο που δεν τα ξαναγράφω . Π.χ. ονόματα , διευθύνσεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

Και γω το Adeia της 4M δουλεύω για αμοιβές, ΙΚΑ, πυρασφάλεια και θερμομόνωση κατά βάση.

Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος αν και δεν έχω δουλέψει κάποιο άλλο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγω το προγραμμα Adeia της 4m και κάνει τα πάντα καί δημόσια έργα υπάρχει ειδική επιλογή για αυτο

Εχω πάρει και την νέα εκδωση που κάνει ομοια κτιρια και αλλα.

Δεν μομιζω να υπάρχει άλλο προγραμμα στην αγορά που να κάνει τα ιδια πράγματα (και τα έχω ψάξει ολα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Sabal οταν λες κανει και αμοιβες δημοσιων??Χρειαζεται κατι προσθετο να αγορασω για να εχω αυτη τη δυνατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που κυκλοφορεί εδώ και δυο χρόνια το κάνει

Αν στα στοιχειά μελέτης στο πεδίο "είδος μελέτης" βάλεις "δημοσίου" και στο "στοιχεία αμοιβών" βάλεις χρονικός προγραμματισμός και τεύχη προϋπολογισμού σε όλες τις μελέτες τότε υπολογίζει αμοιβές δημοσίου

Προσοχή πρέπει να εισάγεις τον προϋπολογισμό της κάθε μελέτης ξεχωριστά ανάλογα με τον προϋπολογισμό της αντίστοιχης μελέτης από τον προϋπολογισμό του δημοσίου έργου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.