Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λογισμικό για αμοιβές-φορολογικά, θερμομόνωση, πυροπροστασία


Adavis

Recommended Posts

giannh, εδώ Γιάννης!!

 

Για ψάξε να δεις αν παίρνει το πρόγραμμα insoft ΙΚΑ για εστεγασμένα επαγγέλματα (πίνακα 2) γιατί στην δοκιμαστική που είχα πέρισυ δεν υπήρχε...

 

Εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα ADEIA της 4Μ και είμαι σχετικά ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από τη Civiltech παρέχονται τρεις μήνες ΔΩΡΕΑΝ συμβόλαιο συντήρησης-υποστήριξης από την αγορά κάθε προγράμματος.

Αρκετό διάστημα για να λύσεις όλες τις απορίες σου, αν και δε νομίζω ότι θα υπάρχουν.

 

Πάντως θα σου πρότεινα να δεις και να δουλέψεις το όποιο πρόγραμμα πριν το αγοράσεις. Της Τ.Ο.Λ. μπορείς να το κατεβάσεις και να το δουλέψεις για 15 μέρες και της Civiltech σε κανένα συνάδελφο φίλο σου.

 

το θετικο με αυτο της civiltech ειναι οτι εχει και το προγραμμα της θερμομονωσης και αυτο της πυροπροστασιας.

 

το καλο με αυτο της ΤΟΛ ειναι οτι ειναι πολυ ευχρηστο και εχει και ενα χρονο συμβολαιο.

 

επειδη εχω demo και απο τα 2 προγραμματα το περιβαλλον της civiltech ειναι αθλιο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το πρόγραμμα και το χρησιμοποιώ.

Απλώς αν υπήρχε demo τότε θα ήθελα να το βάλω ΕΔΩ μαζί με τις άλλες δοκιμαστικές εκδόσεις των προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από τον ιστότοπο της εταιρίας:

 

"Παρέχουμε στους πελάτες μας πλήρη υποστήριξη του προγράμματος, μέσω τηλεφώνου ή e-mail. Την υποστήριξη αυτή την παρέχουμε και κατά τη δοκιμαστική περίοδο των 30 ημερών, σ' αυτούς που δεν έχουν ακόμη παραγγείλει το πρόγραμμα. Για ο,τιδήποτε μη διστάζετε να επικοινωνήσετε μαζί μας."

 

Insoft

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι δουλεύω από το 1990 το civil.

Δοκίμασα το πρόγραμμα της ΤΟΛ.

Μέρα με την νύχτα, όσον αφορά την ταχύτητα, την επισκόπηση.

Πολύ φιλικότερο στην χρήση.

Βέβαια δεν έχει τα ίδια που έχει το ολοκληρωμένο civil (thermo, pyr klp klp) αλλά σαν πρόγραμμα αμοιβών το βρήκα καλύτερο.

Κρίμα που τόσα χρόνια δεν είχα ψάξει για κάτι άλλο και πλήρωνα νταβατζιλίκι κάθε χρόνο....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είπα χρησιμοποιώ το ADEIA της 4Μ. Πρόσφατα πήρα όλο το πακέτο (Θερμομόνωση, Πυροπροστασία κλπ).

 

Η 4Μ έχει ένα καλό και ένα κακό.

 

Το καλό είναι ότι έχει πλήρη γκάμα προγραμμάτων τα οποία (λέει η εταιρεία) συνεργάζονται μεταξύ τους:

 

-Σχεδιάζεις στο InteliCAD και το IDEA (αρχιτεκτονικό)

-Περνάς τα δεδομένα απευθείας στο ΑDEIA και στη θερμομόνωση, Πυροπραστασία και

-αν έχεις το module ΝΟΜΟΣ βγάζεις και διάγραμμα κάλυψης.

-Κάνεις στατικά στο STRAD με πλατφόρμα AUTOCAD ή INTELICAD

 

Καλά μέχρι εδώ!

 

Το κακό είναι πως τα προγράμματα δεν σε ικανοποιούν πλήρως με την ευχρηστία τους (τουλάχιστον το ADEIA και το STRAD που έχω εγώ)

Δηλαδή σκέφτομαι να πάρω και το IDEA για να έχω πλήρη γκάμα προγραμμάτων με συνεργασία μεταξύ τους αλλά διστάζω λόγω του ότι δεν είμαι βέβαιος για την ευχρηστία και αυτού του προγράμματος....

 

Σε ότι αφορά το ΤΟΛ μου κινήσατε το ενδιαφέρον. Το χρησιμοποιεί πολύς κόσμος όμως; Οι πολεοδομίες απ' ότι ξέρω έχουν το CIVIL οι περισσότερες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μιλατε για αφαιμαξη απο την civiltech?πληρωνετε καθε χρονο συμβολαιο συντηρησης?

 

μετα απο δοκιμη και των 3 προγραμματων θα παρω η αυτο της ΤΟΛ ή αυτο της insoft.και τα 2 πολυ ευχρηστα,πληρη και γρηγορα.

 

παραλληλα λεω να παρω πυρασφαλεια και θερμομονωση απο civiltech για να ειμαι πληρης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.