Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λογισμικό για αμοιβές-φορολογικά, θερμομόνωση, πυροπροστασία


Adavis

Recommended Posts

SBABAL σευχαριστώ για την ενημέρωση. Σε περιπτώσεις προσθηκών καθύψος και επέκτασης καλύπτει το adeia? Σε περίπτωση αλλαγής χρήσης ισογείου μόνο?

 

Τελικά ξέρετε αν οι πολεοδομίες εχουν όλες το Civil?

 

Σας επρηξα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το adeia4M καλύπτει περίπτωση προσθήκης και αλλαγή χρήσης.

Για το ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιούν στις πολεοδομίες δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρετε αν οι πολεοδομίες εχουν όλες το Civil?

Κυρίως το civil παίζει στην αγορά και στις πολεοδομίες γιαυτό και ο λόγος που το έχουν μάλλον οι περισσότεροι και εγώ μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Civil αρκετά χρόνια. Είμαι ευχαριστημένος. Δεν μου έχει τύχει περίπτωση μελέτης που να μη την έχει αντιμετωπίσει. Πράγματι οι περισσότερες πολεοδομίες τσεκάρουν με Civil, ίσως γιατί είναι πολλά χρόνια στην αγορά, ίσως επειδή είναι πιό γρήγορο στο τσεκάρισμα (πιστεύω ισχύει το δεύτερο).

Το μεγάλο πλεονέκτημα όμως είναι η συνεργασία του με το AutoΔόμηση. Με μια κίνηση παίρνεις τις αμοιβές, και με έχει βολέψει όταν χρειάζεται να δώσω προσφορά σε πελάτη, τί χτίζει το οικόπεδο και πόσο θα στοιχίσει η άδεια κλπ. Με μια κίνηση σου δίνει και πίνακα χιλιοστών.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πω οτι το civil μου φανηκε αρκετα δυσχρηστο.

υπαρχουν αλλα πολυ πιο ευχρηστα,αλλα,δεν γνωριζω αν καλυπτουν ολες τις περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες πολεοδομίες έχουν το Civil γιατί αρχικά το είχαν πάρει δωρεάν από την εταιρεία και από τότε του έμεινε

Με την νέα διαδικασία αμοιβών με βάση το ΤΕΕ οι πολεοδομίες δεν έχουν λόγο να ελέγχουν πια τις αμοιβές αφού είναι τουλάχιστον διπλάσιες από αυτές που βγάζει το πρόγραμμα τους οπότε όλα τα παραπάνω δεν έχουν πλέων νήμα

νοιμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δες αυτό:

http://www.michanikos.gr/ftopic1928.html

 

Γενικά θα κάνεις τη δουλειά σου και με τα δύο . Το 4Μ ειναι πιο απλό και εχει το πλεονεκτημα οτι αν θες και υδρευση αποχετευση θερμομόνωση τα χει ολα μαζι πακετο και μαλιστα το τελευταιο καθως και οι αμοιβες διαβαζουν κατευθείαν δεδομένα απο το IDEA (το αρχιτεκτονικό τους). Το πακέτο της 4Μ είναι αρκετά ελκυστικό και από αποψη τιμής.

 

Το πακετο της Civiltech εχει θερμομόνωση & πυρασφάλεια τα οποία όμως είναι ετη φωτός πίσω απο τα αντίστοιχα της 4Μ. Στις αμοιβές είναι παλιότερο το πρόγραμμα και πιο δοκιμασμένο και απο τις πολεδομίες.Επίσης συνεργαζεται με το CAdware και το AutoΔόμηση.

 

Επίσης το Civiltech εχει ετησια συνδρομη γυρω στα 150€ ενω το adeia 85€.

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ποιο λογισμικό αδειών θεωρείτε καλύτερο συνάδελφοι? Από θέμα πληρότητας, ευελιξίας, υποστήριξης και φυσικά τιμής. Ψάχνω να αγοράσω και δεν είμαι σίγουρος. Θα θελα πρωτού απευθυνθώ σε εταιρίες για παρουσίαση να επικεντρωθώ σε δυο-τρια.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, ρίξε μια ματιά στην ιστοσελίδα http://www.insoft.gr. Eγώ αυτό το λογισμικό χρησιμοποιώ, είναι πολύ εύχρηστο και καλό εργαλείο σε σχέση με την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.