Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τριήμερο Υποστήριξης Επιχειρηματικών Ιδεών από το ΤΕΕ/ΤΚΜ


semtee

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή πρωτοβουλία.

Μια ένσταση όμως. Γιατί σπαστό τριήμερο; 27, 28 & 31;

Λάβατε υπόψη ότι θα έλθουν συνάδελφοι από όλη την Ελλάδα.

Σκεφτήκατε ότι π.χ. κάποιος από την Κρήτη (εκτός από τα έξοδα) θα χρειαστεί να λείπει από τη δουλειά του σχεδόν μία εβδομάδα;

Παρόλη την μικρή γκρίνια συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πρωτοβουλία.

Μια ένσταση όμως. Γιατί σπαστό τριήμερο; 27, 28 & 31;

Λάβατε υπόψη ότι θα έλθουν συνάδελφοι από όλη την Ελλάδα.

Σκεφτήκατε ότι π.χ. κάποιος από την Κρήτη (εκτός από τα έξοδα) θα χρειαστεί να λείπει από τη δουλειά του σχεδόν μία εβδομάδα;

Παρόλη την μικρή γκρίνια συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία.

Θεωρώ πως σκοπός είναι να υπάρχει χρόνος για διόρθωση των προτάσεων και αυτό είναι πολύ σωστό κατά τη γνώμη μου. Σαφώς και δύσκολα κάποιος εκτός νομού τουλάχιστον θα ανέβει για 1 εβδομάδα. Εδώ "ψάχνουμε" για χρηματοδότηση. Πιστεύω όμως πως αξίζει η προσπάθεια (αν και κάτι θα έπρεπε να έχουν "εξασφαλίσει" στους συμμετέχοντες - όμως οι καιροί είναι δύσκολοι). Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα πρόκειται για πολύ καλή πρωτοβουλία. Θα μου επιτρέψεις όμως να επιμείνω ότι η διάσπαση από 3 σε 5 μέρες είναι άστοχη και αποτρεπτική. Με την τεχνολογία που υπάρχει σήμερα θα μπορούσε να είχε επιλυθεί πολύ εύκολα, π.χ. αν τα workshops γίνονταν online ώστε να μην είναι απαραίτητη η φυσική παρουσία των συναδέλφων όλες τις ημέρες. Τρόποι υπάρχουν αρκεί να ψάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα πρόκειται για πολύ καλή πρωτοβουλία. Θα μου επιτρέψεις όμως να επιμείνω ότι η διάσπαση από 3 σε 5 μέρες είναι άστοχη και αποτρεπτική. Με την τεχνολογία που υπάρχει σήμερα θα μπορούσε να είχε επιλυθεί πολύ εύκολα, π.χ. αν τα workshops γίνονταν online ώστε να μην είναι απαραίτητη η φυσική παρουσία των συναδέλφων όλες τις ημέρες. Τρόποι υπάρχουν αρκεί να ψάξουμε.

Προσωπικά δεν έχω τη δυνατότητα να πάω για 5 ημέρες. Αν πράγματι υπάρχουν δυνατότητες όπως αυτή που ανέφερες, τότε λάθος τους.

Ο semtee πιθανόν μπορεί να μας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θεωρώ πως σκοπός είναι να υπάρχει χρόνος για διόρθωση των προτάσεων και αυτό είναι πολύ σωστό κατά τη γνώμη μου. Σαφώς και δύσκολα κάποιος εκτός νομού τουλάχιστον θα ανέβει για 1 εβδομάδα. Εδώ "ψάχνουμε" για χρηματοδότηση. Πιστεύω όμως πως αξίζει η προσπάθεια (αν και κάτι θα έπρεπε να έχουν "εξασφαλίσει" στους συμμετέχοντες - όμως οι καιροί είναι δύσκολοι). Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες.

 

ακριβώς. Σκοπός είναι να προλάβουν οι συμμετέχοντες να διορθώσουν τις όποιες ατέλειες.

 

"Προσωπικά δεν έχω τη δυνατότητα να πάω για 5 ημέρες. Αν πράγματι υπάρχουν δυνατότητες όπως αυτή που ανέφερες, τότε λάθος τους."

Παρακαλώ μην προτρέχετε.

Μείνετε συντονισμένοι με τη σελίδα του event και σύντομα θα ανακοινωθούν νέα....που θα αφορούν κυρίως τους εκτός νομού ;)

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι απλό αλλά σημαντικό:

 

οι συμμετέχοντες μηχανικοί πρέπει να είναι ενήμεροι όσο αφορά τη συνδρομή τους στο ΤΕΕ για να συμμετέχουν στο τριήμερο? Θα ζητηθεί εκεί ενημέρωση;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς. Σκοπός είναι να προλάβουν οι συμμετέχοντες να διορθώσουν τις όποιες ατέλειες.

 

"Προσωπικά δεν έχω τη δυνατότητα να πάω για 5 ημέρες. Αν πράγματι υπάρχουν δυνατότητες όπως αυτή που ανέφερες, τότε λάθος τους."

Παρακαλώ μην προτρέχετε.

Μείνετε συντονισμένοι με τη σελίδα του event και σύντομα θα ανακοινωθούν νέα....που θα αφορούν κυρίως τους εκτός νομού ;)

 

Περιμένουμε να τα ακούσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.