Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά για έγκριση καταλληλότητας οικοπέδου από ΕΟΤ


ChVr

Recommended Posts

Συνάδελφοι, γνωρίζει κανείς αν ο ΕΟΤ διενεργεί αυτοψία στο οικόπεδο για να δώσει έγκριση καταλληλότητας; Γενικώς γνωρίζετε αν κάνει αυτοψίες; Αν ναι σε ποιό στάδιο; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στον Ε.Ο.Τ. Τρόπολεως που είχα μια δουλειά μου είπαν ότι όφειλαν να διενεργήσουν αυτοψία. Πάντως για μια προέγκριση που χρειάστηκα μου την έδωσαν απλά με κατάθεση τοπογραφικού και υπογεγραμμένες φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο ΕΟΤ πραγματοποιεί πάντα αυτοψία στο στάδιο πλήρους αποπεράτωσης προκειμένου να χορηγήσει το σχετικό σήμα.

 

φιλικά Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γνωρίζει κάποιος να μου πεί τι δικαιολογητικά χρειάζονται να καταθέσουμε για να λάβουμε έγκριση καταλληλότητας οικοπέδου από ΕΟΤ;

Παίρνω τηλέφωνα αλλά λείπουν οι μηχανικοί τους.

Link to comment
Share on other sites

Για τα ενοικιαζόμενα δωμάτια απαιτείται έγκριση καταλληλότητας ή πάμε κατευθείαν για άδεια και πάμε (αφού κατασκευαστούν) στον ΕΟΤ με τα τελικά δικαιολογητικά για το ειδικό σήμα λειτουργίας (ΠΔ337/00);

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

(Μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα. Pavlos 33)

Σε παλαιότερη έρευνα που είχα κάνει, αν θυμάμαι καλά, για δημιουργία νέου ξενοδοχείου στην έγκριση καταλληλότητας γηπέδου πρέπει να υπάρχει κάποιου είδους προσπέλαση (δρόμος/δουλεία) ελάχιστου πλάτους 6 μ? Καλά θυμάμαι και αν ναι που αναφέρεται? Ευχαριστώ.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.