Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σταύλος από τσιμεντόλιθο και τσίγγο, θέλει άδεια;


Recommended Posts

για την διαδικασία....για να βγάλεις προσωρινή άδεια για πρόχειρο απλά μια αίτηση και θέση ιδιοκτησίας...μετά γίνεται αυτοψία και για να βγει οριστική θέλεισ δασαρχείο, αρχαιολογίες, τίτλους

 

Πολύ απλά μου τα λες αλλά απ' ότι βλέπω μόνο η αρχιεπισκοπή και η αεράμυνα δεν εμπλέκονται στην όλη διαδικασία........... :shock:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θέλουν όλα αυτά άδεια απλά δεν είναι απαραίτητο να την πάρουν από την ΥΔΟΜ. Μπορεί να την πάρουν και από την περιφέρεια σε κάποιες περιπτώσεις, αρκεί η περιφέρεια να μην τους ζητήσει ΟΑ η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

παντως

για τους σταβλους

υπαχρουν "ελαχιστες" διαστασεις.. απαραιτητες για να  σταυλιζονται τα ζωα

 

δλδ ελαχιστο υψος 3,20  ελαχιστες διαστασεις  για καθε χωρισμα  3Χ3

συν τους διαδρομους εξυπηρετησης'

συν την αποθηκη ζωοτροφων...εργαλειων

 

αρα ..λογικα  μιλαμε  για κτισμα  πανω απο  30 τμ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dimitris GM

Εξαρταται γιοα ποια κατηγορια μιλας. Αν ειναι γι ατην 1η χωρις οικ.αδεια δεν υπαρχουν στανταρ υψους, εκτος απο συγκεκριμενα τετραγωνικα για καθε ζωο.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ!

ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΑΔΕΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΣΤΑΒΛΙΣΜΟΥ ΟΠΟΥ Ο ΣΤΑΒΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΛΗΘΕΣ 490ΤΜ.ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ;ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤΑΒΛΩΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΟΧΕΙΡΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ν4056/2012  ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ LINK: http://www.lakoniapress.gr/ti-chriazete-gia-tin-ekdosi-adias-stavlou/

 

Παρακαλώ μην γράφετε με κεφαλαία. Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Για το ίδιο θέμα πήγα στο τμήμα αγροτικής αναπτυξής όπου με παρέπεμψαν στην πολεοδομία και στην πολεοδομία επικοινώνησα τηλεφωνικά τους ανέφερα το ν.4056 και δεν ηξεραν να μου πουν ακριβώς τι ισχύει.για πρόχειρο κατάλυμμα .Ίσως κάποια μικρής κλίμακας μου είπαν.Να το ψάξω εκτενέστερα.Ακόμη είμαι στο σκοτάδι.

Link to comment
Share on other sites

Καί αφού μέ το καλό στά τυπικά είστε εντάξει ,χρησιμοποιήστε ζεόλιθο πού απορροφά τις οσμές, μέσα στο νερό αποτρέπει την ανάπτυξη πρασινάδας, προφυλάσει τα ζώα απτους μύκητες ,ανακατεμένος με κοπριά την κάνει άμεσα χρήσιμη.Με την τροφή αυξάνει γαλακτοπαραγωγή ή αυγοπαραγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.