Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βεβαιωση νομιμοτητας


Recommended Posts

Καλημερα συναδελφοι.

Μου ζητουν βεβαιωση νομιμοτητας για υπογειο χωρο σταθμευσης 30 τμ. Στην αδεια το υπογειο ολο ειναι χαρακτηρισμενο ως υπογειος χωρος σταθμευσης 80τμ στο συνολο. Στην πραξη ο εργολαβος το ειχε χωρισει σε 3 χωρους σταθμευσης και 2 αποθηκες. Αλλαγη στην καλυψη-δομηση-χρηση καθως και υψος δεν εχω αλλα εχω διαφορες σε σχεση με τις κατοψεις στην πολεοδομια..Τι κανουμε παμε για έγγραφη ενημερωση 48 ωρων στην ΥΔ και μετα δινουμε βεβαιωση?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιοκτησιακό πως είναι;;;;

 

Διαφορετική διαμερισμάτωση με 4014.

Link to comment
Share on other sites

εχουν οριζοντιες ιδιοκτησιες βασιζομενες σε κατοψη που εχει μονο ο συμβολαιογραφος και οχι στην πολεοδομια..Το γεγονος ειναι οτι αλλαζουν τα ποσοστα ιδιοκτησιας....

Link to comment
Share on other sites

...................Το γεγονος ειναι οτι αλλαζουν τα ποσοστα ιδιοκτησιας....

 

Τί εννοείς με αυτό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

εχει γινει τροποποιηση με νεο συμβολαιο του πινακα χιλιοστων.Ουσιαστικα απο5 της 1000 μοιραστηκαν με 1,5+1,5+ της 1000 η καθε ιδιοκτησια

Link to comment
Share on other sites

απο μια οριζοντια αυτοτελη ιδιοκτησια που ηταν αρχικα (και βαση της ΟΑ) ο συμβολαιογραφος εκανα τροποποιηση στην συσταση της οριζοντιας και δημιουργησε 3 αυτοτελη ιδικοκτησιες. Οποτε εγω καλουμε να δωσω βεβαιωση για τον ενα απο τους καινουργιους χωρους.

Δεν ξερω αν το εξηγησα σωστα για να γινω κατανοητος?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.