Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέες εισφορές ΤΣΜΕΔΕ-ΕΤΑΕΕ


aifan

Recommended Posts

Δηλαδή άμα τους τα δώσεις σε κανά μήνα τι θα γίνει ρε Μάρθα? Πλάκα κάνεις τώρα? Η μαγκιά είναι να μην τους τα δώσεις για ένα εξάμηνο +, το ίδιο και όσοι σκοπεύετε να πληρώσετε.....θα το κάνετε? μπα ε?

Εδώ άλλοι ιδρώνουν γιατί δεν έρχεται το ειδοποιητήριο και τρέχουν οι ίδιοι να πληρώσουν στα κεντρικά.....Αυτοί είμαστε....κατά τα άλλα γκρίνια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατ αρχας εγω νομιζω οτι δεν επρεπε να επιτρεπεται καν η πληρωμη αν δεν προερχεται απο μονιμα εσοδα επαγγελματος(οπως γινεται με τις ΑΕ,οπου δεν μπορεις να βαλεις ουτε σεντς απο τη τσεπη σου.....)και οχι να τα πληρωνουν οι γονεις η να δανειζεσαι απο τη τραπεζα....

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου λέω Μάρθα... Σκέψου το καλύτερα. Χάρη τους κανείς, την επόμενη φορα θα τραβήξεις το ιδιο ζόρι να τα μαζέψεις; Αν όχι;

Δεν θέλω να επηρεάσω τις αποφάσεις σου, άλλωστε ο καθενας πράττει όπως καταλαβαίνει. Ας κάτσουμε όμως κάποια στιγμη να αναλογιστούμε που πάνε τα πράγματα και τι μπορούμε να κάνουμε. Σημερα κάποιος μπορεί, αύριο δεν θα μπορεί.. Είναι μαθηματικό βέβαιο. Εκτός αν πονταρουμε στο Θεό ή στην τύχη. Εμείς τι κάνουμε όμως;

 

Myxiak μεγάλη κουβέντα είπες φίλε, αλλά εδω έχουμε ποινικοποίησει τη λογική

Link to comment
Share on other sites

Μάρθα θα τα δώσεις αφού τα έχεις υπολογίσει, αλλά σκέψου οτι σιγά σιγά θα έρθεις δυστυχώς στη θέση μας, τουλάχιστον για μένα οι δουλειές έχουν εξαφανιστεί εντελώς απο το καλοκαίρι έδωσα μια βεβαίωση μόνο 100 ευρώ σε 6 μήνες. Συνολικά δεν πρέπει να έχω κάνει τζίρο πάνω απο 5000 ευρώ φέτος πες μου εσύ τώρα πως να πληρώσω τις εισφορές μου. Α και τα παλαιά ευτυχώς πρόλαβα και τα έφαγα για την πάρτη μου!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι. Αντί να πληρώνεται εισφορές, να αγχώνεστε και να καταστρέφεται την ψυχολογία σας, χαλάστε τα λίγα χρήματα που βγάζετε για εσάς και τους ανθρώπους σας. Το πρώτο πράγμα που πρέπει να προσέχουμε είναι η ψυχική μας υγεία.

 

Και είναι βέβαιο πως του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ και δεν υπερβάλω. :)

Edited by dvd
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου λέω Μάρθα... Σκέψου το καλύτερα. Χάρη τους κανείς, την επόμενη φορα θα τραβήξεις το ιδιο ζόρι να τα μαζέψεις; Αν όχι;

Δεν θέλω να επηρεάσω τις αποφάσεις σου, άλλωστε ο καθενας πράττει όπως καταλαβαίνει. Ας κάτσουμε όμως κάποια στιγμη να αναλογιστούμε που πάνε τα πράγματα και τι μπορούμε να κάνουμε. Σημερα κάποιος μπορεί, αύριο δεν θα μπορεί.. Είναι μαθηματικό βέβαιο. Εκτός αν πονταρουμε στο Θεό ή στην τύχη. Εμείς τι κάνουμε όμως;

 

Myxiak μεγάλη κουβέντα είπες φίλε, αλλά εδω έχουμε ποινικοποίησει τη λογικήρε

ρε παιδια λετε να θελω να τα δωσω?αλλα ζοριζομαι στερουμενη αλλα πραγματα και σκεπτομαι οτι αν μαζευτουν πολλα ,τοτε ειναι που δεν θα τα δωσω.παντως ακομα δεν ταδωσα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.