Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέες εισφορές ΤΣΜΕΔΕ-ΕΤΑΕΕ


aifan

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για επικουρικό που ισχύει από 1/7/2016 και θα είναι 7% ξέρετε τίποτα? Τι είναι αυτό νέο χαράτσι? σε ποιό εισόδημα θα εφαρμοστεί?

Ελεος... δεν ξέρουμε πια από που μας έρχεται.....

Link to comment
Share on other sites

Με το πέρας του Αυγούστου (δε λέω τα μπάνια του λαού γιατί δεν έχουν όλοι χρήματα για να κάνουν μπάνια) εκτός από εφορία και ενφια έρχεται και άλλη καταιγίδα. Να σας πληροφορήσω λοιπόν συνάδελφοι ότι οι φήμες λένε ότι εκτός από τον ΟΑΕΔ που θα έρθει με τα ειδοποιητήρια του Α εξαμήνου του 2016 θα μας έρθει και άλλο δώρο σε 8 άτοκες δόσεις... Είναι τα αναδρομικά των ετών 2011-2014...Άντε καλές βουτιές σας εύχομαι και εδώ θα είμαστε να τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Μα έχουν βγει τα ειδοποιητήρια του Α εξαμήνου εδώ και καιρό και μετά την ενημέρωση για αλλαγές σε αυτά Οι περισσότεροι έτσι και αλλιώς τα έχουμε και τα πληρώνουμε με τις 100 δόσεις τα αναδρομικά  Θα έχουμε όμως ένα δύσκολο χειμώνα να δούμε τι θα γίνει και με τις δουλειές γιατί χωρίς αυτές δεν υπάρχει δυνατότητα για πληρωμές 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Gauss, δεν είναι φήμες, υπάρχει σχετική απόφαση του ΕΤΑΑ για τα αναδρομικά στις 18/5/16, βλ. π.χ. http://www.amak.gr/index.php/asfalistika/1276-enimerosi-apo-tin-paremvasi-mas-sti-de-tou-tsmede-ti-deftera-23-05-2016 .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και δεν μας φτάνανε όλα θα πληρώνουμε πλέον και εισφορές όσοι έχουν μπλοκάκι παράλληλα με μισθωτή εργασία.

 

Πραγματικά απελπισία...

Link to comment
Share on other sites

για καμία παράταση ακούγεται τίποτα ? Γιατί διακανονισμός ΤΣΜΕΔΕ , φόροι , ΕΝΦΙΑ , (δάνειο για μένα ) και ΤΣΜΕΔΕ δεν γίνεται να πληρωθούν όλα μαζί άμεσα Εγώ προσωπικά χρειάζομαι λίγες μέρες και από τον άλλο μήνα για να μπορώ και ΤΣΜΕΔΕ Και αυτό αν δεν αλλάξει προς τα πάνω , το ποσό του ειδοποιητηρίου που έχω εκτυπωμένο καιρό τώρα ....

Link to comment
Share on other sites

για καμία παράταση ακούγεται τίποτα ? Γιατί διακανονισμός ΤΣΜΕΔΕ , φόροι , ΕΝΦΙΑ , (δάνειο για μένα ) και ΤΣΜΕΔΕ δεν γίνεται να πληρωθούν όλα μαζί άμεσα Εγώ προσωπικά χρειάζομαι λίγες μέρες και από τον άλλο μήνα για να μπορώ και ΤΣΜΕΔΕ Και αυτό αν δεν αλλάξει προς τα πάνω , το ποσό του ειδοποιητηρίου που έχω εκτυπωμένο καιρό τώρα ....

 

διαβασα αυτο, το 15μερο παρατασης το υπολογιζω μετα το μπαχαλο με τις αναπροσαρμογες των ειδοποιητηριων}

http://syspeirosiaristeronmihanikon.blogspot.gr/2016/09/19916.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

διαβασα αυτο, το 15μερο παρατασης το υπολογιζω μετα το μπαχαλο με τις αναπροσαρμογες των ειδοποιητηριων}

http://syspeirosiaristeronmihanikon.blogspot.gr/2016/09/19916.html?m=1

μακάρι γιατί και 15 μέρες για μένα που πάω  οριακά για να πληρώσω όλες τις υποχρεώσεις μου , είναι σημαντικό και σίγουρα θα με βοηθήσει . 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.