Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέες εισφορές ΤΣΜΕΔΕ-ΕΤΑΕΕ


aifan

Recommended Posts

Τι διαολο, στην παγωνουν δηλαδη ή αφαιρειται απο το ποσο που χρωστας, πληρωνουν δοσεις με την επιστροφη, τι @#$!@$ 12$#!@$!@% ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τυχόν επιστροφή συμψηφίζεται με τυχόν οφειλές, αυτό είναι γνωστό εδώ και χρόνια.

 

Μάλιστα ισχύει και για μη ληξιπρόθεσμες οφειλές.

Το γνωρίζω από προσωπική εμπειρία.

Μου είχε έρθει μια Χ επιστροφή φόρου, όπως ερχόταν πάντα παλιότερα σε όλους τους μηχανικούς.

Πήγα να την πάρω και μου είπε η υπάλληλος πως δεν μπορώ να την πάρω επειδή το σύστημα έδειχνε οφειλές. Δεν θυμόμουν να έχω αφήσει τίποτα απλήρωτο και μου είπε η υπάλληλος στην εφορία πως η οφειλή αφορούσε φόρο εταιρείας στην οποία ήμουν συνέταιρος και η προθεσμία ήταν τον επόμενο μήνα.

 

Η μια επιλογή ήταν να περιμένω να πληρωθεί η οφειλή από την εταιρεία και μετά να πάω να πάρω την επιστροφή, η άλλη ήταν κατόπιν συνεννόησης με τον συνέταιρο να κάνω συμψηφισμό και μετά να τα πάρω πίσω από την εταιρεία. Προτίμησα την δεύτερη λύση.

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ μιλάω για βεβαίωση των αναδρομικών!!!!!!! Ένα χρέος που δεν ξέρουμε ότι το έχουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

Τον οκτωβριο του 14 χρονια, εκλεισα 5 χρονια ασφαλισμενος στο τσμεδε. ειχα γραφτεί το 09. Είχα 3 χρόνια ανοιχτό μπλοκάκι σε αυτό το διάστημα.

Προσπαθώ να καταλάβω πόσα είναι το τσμεδε το 2015?? ~420?? ή ~350??   μιλαω με αλλους δυο φιλους...δε καταλαβαινουμε με τιποτα τι θελουν να πουν στο παρακατω πινακα. 

 

http://www.tsmede.gr/Portals/0/Entypa/Asfalisi/eisfores/20130416%20-%20%CE%95%CE%9B%CE%95%CE%A5%CE%98%CE%95%CE%A1%CE%9F%CE%99%20%CE%95%CE%A0%CE%91%CE%93%CE%93%CE%95%CE%9B%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%95%CE%A3%20%20%CE%A7%CE%A9%CE%A1%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%91%20%CE%9C%CE%95%20%CE%A4%CE%9F%20%CE%9D%CE%95%CE%9F%20%CE%A0%CE%91%CE%9B%CE%91%CE%99%CE%9F%20%CE%91%CE%A3%CE%A6%CE%91%CE%9B%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%9F%206.3.13.pdf

 

και τι ειναι αυτο το ΑΕΠ???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το 350 ποιους αφορά όμως και γιατί γίνεται ο διαχωρισμός??

τι είναι δλδ οι ασφαλιστικές κατηγορίες?

 

αυτά τι είναι??

https://akea2011.files.wordpress.com/2012/01/nees_eisfores_12.jpg

Edited by Vlad
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.