Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

kalamakiotis

Recommended Posts

Με τις πρώτες. Δε νομίζω να υπάρχουν οι δεύτερες.

 

Το άρθρο όμως λέει ότι σκέφτονται να απαιτούνται λιγότερα πιστοποιητικά. Τώρα απαιτουνται 26!!! αυτό το λάθος (προφανώς το 6 μπήκε από λάθος) το έχουν όλες οι αναδημοσιεύσεις του άρθρου. Μα κανείς δεν το τσέκαρε πριν το ανεβάσει;

 

 

είναι όντως λάθος αλλα δεν νομίζω να ανφέρεται στα πεα αλλα στο συνολο των δικαιολογιτικων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για τη στέγη μπορείς να περάσεις μόνο τη μόνωση και την εργασία που αντιστοιχεί στην τοποθέτηση της, άντε και τη μεμβράνη. ΟΧΙ κεραμίδια, ΟΧΙ ξυλεία. Έχω έγραφη απάντηση απο ΕΥΕΠΕΝ για αυτό το θέμα. Για το θέμα της στενότητας που ρωτάς, νομίζω μόνο με εσωτερική θερμομόνωση με όλα τα μειονεκτήματα της.

 

Δηλαδή δεν ισχύει αυτό που γράφει ο οδηγός του προγράμματος;

 

 

Τοποθέτηση θερμομόνωσης στο κέλυφος του κτηρίου συμπεριλαμβανομένου του δώματος/στέγης και της πιλοτής

(συμπεριλαμβάνονται πρόσθετες εργασίες όπως αποξηλώσεις και αποκομιδή, επεμβάσεις στη στέγη πχ. αντικατάσταση κεραμιδιών, κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Σου λεει το προγραμμα οτι εντος της τιμης των 40-50€/τ.μ. που θα προσφερεις, μπορεις να συμπεριλαβεις και αυτες τις εργασιες

Δε σου δινει εξτρα κατηγορια για αυτα

Link to comment
Share on other sites

Και μένα παράξενο μου είχε φανεί σκάρε, γιατί να υπάρχει η δυνατότητα να εντάξεις όλες τις εργασίες στο δώμα ώστε να είναι τεχνικά πλήρες το έργο και όχι στη στέγη. Να διορθώσω μόνο ότι η συγκεκριμένη απάντηση ήταν τηλεφωνική, γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα στο αρχείο του mail μου. Οπότε ελέγχεται για την αξιοπιστία της...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω σε μια στεγη με τιμη "Εξοικονομω" 40 ευρω μ2 (για δωμα/στεγη) βαλω τιμολογιο που περιλαμβανει :

1.μονωση 2.μεμβρανη 3.ξυλεια 4. καθαιρεση παλιων κεραμιδιων 5.αντικατασταση με νεα κεραμιδια 6.μερεμετια 7 εργασια τοποθετησης ...ολα αυτα με 40 ε/μ2 θα μου το δεχτουνε ή θα παθω παρακρουση και π[οιος ακουει τον πελατη αν μου δωσουν μονο για μονωση?????

Link to comment
Share on other sites

Στο τιμολόγιο ας γράψει ΜΟΝΟ μόνωση Χ τμ στέγης 40 ευρώ/τμ

Πρέπει να δείχνει όλες τις εργασίες που έκανε στο τιμολόγιο;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα τα λες, αλλα αν ειναι 100τμ η στεγη και η μονωση αλλα τοσα (100 Χ 40€ = 4000€) και το κοστος με ολα αυτα (ή μερος απο αυτα) ειναι 5500€ δηλαδη 1500 παραπανω πως θα το εγκρινουν?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα σου επιδιτεί 40 ευρώ/τετραγωνικό οροφής (για όλες τις εργασίες μαζί). Αν το κόστος σου είναι μεγαλύτερο, τότε θα τα βάλει από την τσέπη τα υπόλοιπα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στο τιμολόγιο ας γράψει ΜΟΝΟ μόνωση Χ τμ στέγης 40 ευρώ/τμ

Πρέπει να δείχνει όλες τις εργασίες που έκανε στο τιμολόγιο;

ναι αλλά το υλικό, το μονωτικό δεν πρέπει να φαίνεται ξεχωριστά , ώστε να πάρεις και το πιστοποιημένο λ?

Link to comment
Share on other sites

Το υλικό δεν είναι υποχρεωτικό να φαίνεται στο παραστατικό. Το βλέπεις στα δελτία αποστολής, μαζί με τα αντίστοιχα πιστοποιητικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.