Μετάβαση στο περιεχόμενο

αλλαγή χρήσης αποθήκης σε καταστημα λιαν πωλ ειδών δώρων


Recommended Posts

καλησπέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα τα φώτα σας αν έχει κάποιος την καλοσύνη. θέλω να ανοίξω ένα κατάστημα με ειδη δώρων στην Β Κέρκυρα. το κτήριο ανηκει εξ αδιαιρέτου στου γονείς μου όπου μου έκαναν δωρεάν παραχώρηση. αρχικά το κτήριο αυτό ήταν 52m2 με άδεια οικοδ 1987 και αδεια λειτουργίας οπορωπαντοπωλείου το1989 , στη συνέχεια έχτισαν περιμετρικά (αυθαίρετα) 113μ2.

το 2001 το σύνολο των αυθαιρέτων νομιμοποιήθηκε. τα 2/3 απο αυτά δηλώθηκαν ώς αποθήκη και το 1/3 ως έταιρο κατάστημα 25μ2. (τα αρχικά 52m2 έμειναν ως οπορωπαντοπωλείο) εμένα μου αναλογούν τα 30 m2 που είναι δηλωμένα μετα την νομιμοποίηση του 2001 ως αποθήκη- βοηθητικοί χώροι. πρέπει να γίνει μελέτη και να δοθεί νέα αδεια οικοδομής για το υπάρχον κτήριο? ποια είναι η διαδικασία και το κόστος? ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δώσω την Κλασσική Απάντηση: Απευθύνσου σε μηχ/κό της περιοχής για να σε κατατοπίσει σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.