Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ελεγκτής δόμησης σε κατεδάφιση


KOSTAS56

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Αλέξανδρος said:

Αλήθεια;;;;;;;;

Nαι 'αστα να πάνε , 'απλα ψάχνω τρόπο να είμαι και εγω καλυμμένος χώρις να γίνει ζήμια στον συνάδελφο 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Καλημέρα ,

ερωτηση :

Αδεια κατεδαφιση πετρινου κτισματος 20 τ.μ και ανεγερση στην θεση του διωροφη κατοικια με υπογειο

Καλω μία φορα ελεγκτη ή δύο ( κατεδαφιση και αρχικο ελεγχο θεμελιωσης ; )

 

επίσης καθως εχω υποχρεωση να περιμένω 20 ημέρες , μπορω να καλέσω ελεγκτη με ημερομηνια σε 30 ημέρες απο την εκδοση της αδειας ή πρεπει να περιμενω να περασουν 20 ημέρες απο την εκδοση και μετα να κανω αιτημα.

το ρωτάω γιατί καθώς είμαι σε νησί , συνήθως έχω μια καθυστέρηση 10 ημερων μεχρι να αποδεχτει καποιος και να κανονισει με τα καραβια να ερθει κιολας. και θα με βολευε να τα εχω λύσει αυτα μεχρι να ερθει η ώρα

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2022 at 9:50 PM, sirkos81 said:

Nαι 'αστα να πάνε , 'απλα ψάχνω τρόπο να είμαι και εγω καλυμμένος χώρις να γίνει ζήμια στον συνάδελφο 

Σιγά την ζημιά που θα πάθεις!!! Αφού το αντικείμενο κατεδαφίστηκε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ελεγχος σε κατεδαφιση πολυοροφου κτιριου με υπογειο. Εχει μεν κατεδαφιστει και εχουν απομακρυνθει τα μπαζα, παρεμενουν ομως ΜΗ κατεδαφισμενα τα περιμετρικα τοιχια του υπογειου - ισως ως αντιστηριξη στο φυσικο εδαφος (το κτιριο δεν εφαπτοταν στα ορια του οικοπεδου).

Θα δινατε την εγκριση;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημέρα. Από το ΤΕΔΚ σε έγκριση εκτέλεσης εργασιών οριστικά αυθαιρέτου μου έγραψαν την παρατήρηση: ''Παρακαλούμε για την αναγραφή των διατάξεων βάσει των οποίων προκύπτει ρητά η ανάγκη ορισμού ελεγκτή δόμησης΄΄. Αυτό δεν συμπεραίνεται από το YA 299 (ΦΕΚ Β 57/2014) άρθρο 1 περίπτωση iv; Δεν εννοεί δηλαδή κάθε είδους κατεδάφιση; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1. Ο αριθμός των ελέγχων οι οποίοι διενεργούνται από
τους Ελεγκτές Δόμησης καθορίζεται ανάλογα με την
κατηγορία και το είδος των έργων και των εργασιών
δόμησης, μόνο για περιπτώσεις όπου απαιτείται έκδοση
έγκρισης και άδειας δόμησης, ως εξής:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.