Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με το Google Earth


avgoust

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και μερικές μέρες αντιμετωπίζω τα παρακάτω πρόβλημα.

 

 

Ξαφνικα σταματησε να δουλευει το google earth. Αυτό που συμβαινει είναι ότι ανοίγει η εφαρμογή αλλά αντι της γης και των εργαλειων πλοηγησης εχω μαυρη οθονη που αναβοσβηνει.

Απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση δεν ελυσε το προβλημα.

Στις ρυθμισεις , επιλεγοντας OpenGL για τα γραφικά εμφανίζεται το μήνυμα οτι πρεπει να γυρισω σε DirectX γιατι θα εχει προβληματα η εφαρμογη.

Παρόλα αυτά με OpenGL βλέπω και τα εργαλεία πλοήγησης και τις πινεζες, βλεπω το φοντο (διαστημα με αστρα) αλλα οχι την γη.

Μετα απο λίγο με πεταξε εξω λόγω σφάλματος

Mε DirectX δεν με πεταει εξω αλλα δεν βλεπω απολύτως τπτ.

Εχω κοψει ατμοσφαιρες , εβαλα χαμηλη ποιοτητα χρωματων, καμμια αλλαγη.

 

Λειτουργικό WinXP Pro sp3.

Εχει κανεις καμμια ιδέα τι μπορει να φταιει ?

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνει το ίδιο και και μετά από επανεκκίνηση σε safe mode με δίκτυο τότε το παρακάτω λινκ ίσως βοηθήσει

 

http://support.google.com/earth/bin/answer.py?hl=en&answer=117452&topic=2376076&ctx=topic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τον τελευταίο καιρό το Google Earth εμφανίζει μια θολούρα σε όλες τις φωτογραφίες και δεν υπάρχει διακριτική ικανότητα. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία θολούρα θα έλεγα σε σχέση με πριν..... Αν έκανες ένα screenshot να δούμε πόσο θολά ή όχι τα βλέπεις σε σχέση με κάποιον άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εάν κάνει το ίδιο και και μετά από επανεκκίνηση σε safe mode με δίκτυο τότε το παρακάτω λινκ ίσως βοηθήσει

 

http://support.google.com/earth/bin/answer.py?hl=en&answer=117452&topic=2376076&ctx=topic

Η ιστοσελίδα αυτή δεν οδηγεί πουθενά πλέον

 

Αντιμετωπίζω ένα παρόμoιο πρόβλημα με τον συνάδελφο augoust.

Ανοίγω το google earth, εμφανίζεται η γη και μόλις πάει να γυρίσει προς το μέρος της Ελλάδας, κλείνει η εφαρμογή ή κολλάει το πρόγραμμα.

Απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση ΔΕΝ έλυσε το πρόβλημα.

Έχω Windows XP SP3 

Link to comment
Share on other sites

https://support.google.com/earth/answer/176180?hl=en&topic=2376770&ctx=topic

 

Εδώ έχει κάποιες οδηγίες.

 

Ίσως λυθεί το πρόβλημα και με εγκατάσταση νεότερης έκδοσης

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Kαι ενω ειχα κανονικά το google earth εγκατεστημένο και μου εβγαζε για μια περιοχη αρχειο λήψεων απο το 2003,

κατι update εγινε σε google earth pro και πλέον στη συγκεκριμένη περιοχή εχει αρχείο απο το 2012? εχει ιδέα καποιος γιατί γίνεται αυτό?

μπορω κάποιος να επανέλθω στο απλο google earth?

Link to comment
Share on other sites

Kαι ενω ειχα κανονικά το google earth εγκατεστημένο και μου εβγαζε για μια περιοχη αρχειο λήψεων απο το 2003,

κατι update εγινε σε google earth pro και πλέον στη συγκεκριμένη περιοχή εχει αρχείο απο το 2012? εχει ιδέα καποιος γιατί γίνεται αυτό?

μπορω κάποιος να επανέλθω στο απλο google earth?

Μενού-> ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ->προβολή στιγμιότυπων -> με τη μπάρα αλλάζεις ημερομηνία....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.