Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εργασίες χωρίς Ο.Α. με αρθρο 4 παρ 3 του 4067


Recommended Posts

πρόκειται για εργασίες επισκευής σε κατοικία πάνω στον αιγιαλό.

 

έχει διαχειριστεί κανείς θέμα με την διαδικασία ως περιγράφεται στον 4067 ?

 

ενημέρωση προ 48 ωρών στην υπηρεσία δόμησης εννοεί πχ συστημένη επιστολή με κοινοποήση στο αστυνομικό τμήμα οτι προκειται να εκτελεστούν ταδε εργασίες?

 

αν έρθει το λιμενικο ή η αστυνομία, έχουν οι ανθρωποι καποιο εγγραφο ή αρχιζουμε τις κουβεντες ερμηνειας του 4067 με τα οργανα α λα ελληνικα?

 

ευχαριστω για καθε σχετικη πληροφορια προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Το κτίσμα πάνω στον αιγιαλό είναι νόμιμο? Μάλλον όχι. Η διαδικασία που θες να κινήσεις προϋποθέτει νόμιμο κτίσμα, από όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

ειχαμε σχετικη συζητηση πριν 3 μερες σε ερωτημα του dtv, για εργασιες στην ζωνη παραλιας...

 

απαντησε και ο imhotep

σχετικα με το 58367/24-7-02 εγγραφο ΔΟΚΚ,

οτι επιτρεπονται οι εργασιες για λογους υγιεινης και ασφαλειας...

 

δες αν το βρηκε

ή τι αλλο εκανε...

[και η αιτηση για την προ 48 ωρων εχει υποσημειωση "τυχον εγκρισεις ..θα ληφθουν με δικη μου ευθυνη"]

Link to comment
Share on other sites

αν δεις το εντυπο για εργασίες με 48 ωρη προειδοποιηση αναφέρει οτι το ακίνητο δεν πρέπει να είναι εντος παραλίας κλπ

Link to comment
Share on other sites

....

ενημέρωση προ 48 ωρών στην υπηρεσία δόμησης εννοεί πχ συστημένη επιστολή....

και φυσικά ΟΧΙ συστημένη επιστολή.

Καταθέτεις το έντυπο στην πολεοδομία και αστυνομία και το έχεις με αρ. πρωτοκ.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχουν 2 θέματα.

 

Το πρώτο ειναι σχετικα με το εντυπο ειδοποιησης το οποιο οντως αναφερει στη δηλωση οτι το ακινητο δεν πρεπει να ειναι στην παραλια αλλα εγω δεν διαβαζω κατι σχετικο στο κειμενο του 4067! η μονη αναφορα ειναι σχετικα με εργασιες μαντροτοιχων 1μ που απαγορευει ρητα σε ζωνη αιγιαλου. Αρα ερωτημα πρωτο προς την παρεα, εγω λεω να κανω το δικο μου εντυπο ενημερωσης και να καταθεσω αυτο, χωρις την αναφορα σε ζωνη παραλιας.

 

το δευτερο θεμα ειναι σχετικα με τις εργασιες "υγιεινης και ασφαλειας". Στην περιπτωση μου ειναι οντως τετοιες εργασιες αλλα πώς αποδεικνυεται αυτο? θα μου ερθει το λιμενικο στη μιση ωρα και θα κανουμε κουβεντουλα? αποψεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς στη ζώνη παραλίας ακόμα και αν γράψεις δικό σου νόμο όχι μόνο έντυπο μόνο με τον νόμο των αυθαίρετων μπορείς ( τον άγραφο)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.