Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τεχνικοί ασφαλείας


goalroufas

Recommended Posts

Γεια σε όλους.

Ένα συνεργείο αυτοκινήτων ζητάει τεχνικό ασφαλείας.

Σαν μηχανολόγος από Τ.Ε.Ι ξέρω ότι μπορώ να υπογράψω.

Ξέρει κανείς όμως να μου πει λεπτομέρειες.

Τι ακριβώς χρειάζεται, τι πρέπει να κάνω, τι μελέτη θα χρειαστεί από μένα και τέλος τι λεφτά θα πρέπει να ζητήσω;

 

Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οντως μπορεις να υπογραφεις σαν Τεχνικος Ασφαλειας προερχομενος απο το ΤΕΙ. Για να πληρεις ομως τις προυποθεσεις πρεπει να εχουν περασει νομιζω 5 χρονια απο την ημερα που πηρες πτυχιο. Για τους Μηχανικους του Πολυτεχνειου ειναι 2 χρονια. Για ολες τις διαδικασιες (δηλαδι τι πρεπει να κανεις , πως θα ανοιξει βιβλιο τεχνικου ασφαλειας η επιχειρηση που θα χρειαστει τις υπηρεσιες σου, ποσες ωρες πρεπει να εισαι εκει το μηνα κτλ) θα ενημερωθεις πληρως αν πας στην τοπικη Επιθεωρηση Εργασιας της πολης σου.

 

Αυτο για τα χρονια παντως ειναι 99% σιγουρο γιατι και εγω που ειχα ρωτησει μου ειπαν 2 για εμενα. Τωρα για το ΤΕΙ ειναι η 4 η 5 δε θυμαμαι ακριβως.

 

Τωρα για το θεμα πληρομων... Δε γνωριζω να σου πω.. παντος εγω ξερω οτι επειδη ειναι παρα πολυ μεγαλη ευθυνη (πρεπει να εισαι 110% ενημερωμενος για το τι πραγμα πας να κανεις εκει περα) αν τελικα το κανεις να πουλησεις ακριβα το τομαρι σου που λεμε!

 

Επισης πανε και στο http://www.elinyae.gr/el/index.jsp και ψαξε και σχετικα ΦΕΚ για τον Τεχνικο Ασφαλειας..

Link to comment
Share on other sites

off topic

 

@goalroufas

Φιλική συμβουλή. Γενικά είναι καλή τακτική να μη δίνουμε δημοσίως το email μας σε fora (πληθυντικός του forum). Αν όχι για κανένα άλλο λόγο για να περιορίζουμε το spam.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολιτικός μηχανικός διορισμένος 1 χρόνο (δηλ δόκιμος όχι ακόμα μόνιμος) σε δήμο με προσωπικό κάτω από 50 άτομα και έχω την άδεια εξάσκησης σχεδόν 5 χρόνια. Πληρώ τις προυποθέσεις για να με κάνουν Τεχνικό ασφαλείας του Δήμου; Νομίζω πως ο νόμος λέει ότι ο Τεχνικός ασφαλείας πρέπει να είναι μηχανικός παραγωγής

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.