Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τεχνικοί ασφαλείας


goalroufas

Recommended Posts

ενδιαφερον δουλεια ... αλλα και αρκετα υπευθυνη ... λογικα σε θελουν σε μονιμη βαση ... αρα πρεπει να δεις αν ειναι ως μισθωτος ή με μπλοκακι ... προσωπικα εγω με την εμπειρια και τις ηττες που εχω φαει ... δεν θα ελεγα λιγοτερα απο 1500 καθαρα με 8ωρο.. ως υπευθυνο λειτουργειας τι σημαινει ; υπ ποιοτητας iso harpp και τεχνικος διευθυντης συντηρηση ηλεκτρολογικα ... κανονικα αν κανεις ολα αυτα σε αλλες εποχες θα μπορουσες να ζητησεις αλλα ποσα..

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τεραστιες ευθυνες. Στα πυρηνελαιουργεια ειναι πολυ δυσκολο να τηρουνται συνεχως οι κειμενες νομοθεσιες. Ατυχηματα συμβαινουν συχνα με τελευταιο παραδειγμα στην πατρα.

Αν ο μισθος ειναο καλος, κανε μια ασφαλιση αστικης ευθυνης και ανελαβε. Θελει γνωση ομως ολων των διαδικασιων.

 

η ασφαλιση αστικής ευθύνης τι είναι?

υπευθυνος λειτουργίας για την ομαλή λειτουργια του εργοστασίου. συντηρηση κανουν οι υπευθυνοι τεχνικοι και με ενημερωνουν και συμβουλευονται.

οσο για το τεχνικος ασφαλειας ειμαι υπευθυνος να δινω συμβουλες και απαραιτητες σημανσεις. στο τελος κυνηγανε τον ιδιοκτητη αν δε κανει αυτα που γραφω στο βιβλιο. Σωστα? ετσι μου λεει ο προηγουμενος που ειχε τη θεση και θα φυγει

 

για τα λεφτα 1500 καθαρα ελεγα να πω γιατι δεν εχω αμπειρια

Edited by asxetos222
Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα τα του τεχνικου ασφαλειας σε πρωτη φαση εχει ετσι ..αλλα αν εισαι 8ωρο στην εταιρια θα κανεις και αλλα πραγματα ..οπως φανταζομαι υπ ποιοτητας ... φυσικα καλυτερα να κανεις πολλα πραγματα για να μαθαινεις .... φυσικα αν καταφερεις και παρεις 1500 ειναι καλα για αρχη ειδικα την εποχη που ζουμε ... ασφαλεια αστικης ευθυνης ειναι ασφαλεια για αποζημιωση σε περιπτωση που κανεις λαθος την δουλεια σου και γινει μια στραβη.. δεν ειναι ασχημη ιδεα ... αν θυμαιμα καλα ειχα παρει παλαιοτερα προσφορα για 600 ευρω το χρονο μπορει και να κανω λαθος ομως ... προσεξε ομως αν εισαι με μπλοκακη ...

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα τα του τεχνικου ασφαλειας σε πρωτη φαση εχει ετσι ..αλλα αν εισαι 8ωρο στην εταιρια θα κανεις και αλλα πραγματα ..οπως φανταζομαι υπ ποιοτητας ... φυσικα καλυτερα να κανεις πολλα πραγματα για να μαθαινεις .... φυσικα αν καταφερεις και παρεις 1500 ειναι καλα για αρχη ειδικα την εποχη που ζουμε ... ασφαλεια αστικης ευθυνης ειναι ασφαλεια για αποζημιωση σε περιπτωση που κανεις λαθος την δουλεια σου και γινει μια στραβη.. δεν ειναι ασχημη ιδεα ... αν θυμαιμα καλα ειχα παρει παλαιοτερα προσφορα για 600 ευρω το χρονο μπορει και να κανω λαθος ομως ... προσεξε ομως αν εισαι με μπλοκακη ...

 

επειδη συζηταω τωρα πως θα ειμαι- με μπλοκακι ή μισθωτος- με μπλοκακι εχω περρισοτερες ευθύνες? για ασφάλιση αστικής ευθύνης σε ασφαλιστική καλύπτομαι σε εξοδα δικαστηρίου κτλ? ενώ ως μισθωτός τα καλύπτει η εταιρεία?

απ οτι καταλαβα με μπλοκακι συμφερει την εταιρεια απο οικονομική άποψη. εμενα όμως? 

ναι σε μονιμη βαση θα ειμαι 8ωρο

 

ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον γιατί δεν έχω από καποιον να πληροφορηθω

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι με μπλοκακι και εχεις εδρα το σπιτι σου με εναν εργοδοτη σε ποιανει ως μισθωτο διαφορετικα ρωτα το λογιστη σου μην πας για μαλλι και βγεις κουρεμενος ... την εχω πατησει και ξερω ...

Link to comment
Share on other sites

τα εχω ρωτησει αυτα το λογιστη και περιμενω να μου πει

 

οσον αφορα τις ευθυνες ομως? 

καπου διαβασα οτι με μπλοκακι μπορει να εχεις παραπανω γιατι θεωρησε ως εξωτερικος συνεργατης απ οτι αν εισαι στην εταιρεια μισθωτος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ερωτηση προς Τεχνικους Ασφαλειας και προς γνωστες....

 

1.Τι σχεση υπαρχει μεταξυ του τεχνικου ασφαλειας ενος καταστηματος(επιχειρηση) και του ιδιου του αυθαιρετου καταστηματος; Μπορει να δουλευει ο ΤΑ σε αυθαιρετο οικημα;

2. Εχει ευθυνη ο ΤΑ για τυχον ατυχημα επισκεπτη του καταστηματος;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι. Προσπαθώ διαβάζοντας τη νομοθεσία να καταλάβω ένα κατάστημα που φτιάχνει τέντες σε ποια κατηγορία υπάγεται... Απλά εκδήλωσαν ενδιαφέρον για τεχνικό ασφαλείας, με ρώτησαν και εξετάζω λίγο τις παραμέτρους.

 

 

ps. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Δεν έχω καταλάβει ακόμα με 100% σιγουριά σε ποιες περιπτώσεις σε κατάστημα κατηγορίας Β και πάνω μπορεί ο ιδιοκτήτης-εργοδότης να είναι και ΤΑ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.