Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πτυχιακή περί μονώσεων


demi_mal

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Έχω ως θέμα πτυχιακής τις σύγχρονες μεθόδους μονώσεων (θερμομόνωσης-ηχομόνωσης-υγρομόνωσης) και παρουσίαση των οικοδομικών υλικών που χρησιμοποιούνται για αυτές.

 

Έχω βρει κάποιες πληροφορίες αλλά θα σας ήταν εύκολο να μου πείτε που μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες;

Στο internet ή σε βιβλία;

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα δοκίμαζα να επικοινωνήσω με εταιρείες που παράγουν αυτά τα υλικά (π.χ Fibran,Knauf κ.λ.π).Αρκετό υλικό θα μπορέσεις να βρεις από τα site τους,και ενδεχομένως ακόμα περισσότερο από επαφή με κάποιον πωλητή κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Mαζεύεις όλες τις συγκεκριμένες απορίες σου και μου τις στέλνεις με ένα pm.

Βέβαια αυτό, θα μπορούσα να στο στείλω και εγώ με 1 pm αλλά επιθυμώ αν κάποιος φοιτητής χρειαστεί την βοήθεια σου μελλοντικά ,να ανατρέξει σε εσένα και όχι σε εμένα...

Τώρα το πως θα σιγουρευτώ ότι θα βοηθήσεις και το πόσο θα θυμώσω αν όχι,είναι δικό μου θέμα.

Αν συμφωνείς προχωράμε...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Εννοείται πως αν κάποιος χρειαστεί την βοήθειά μου θα είναι χαρά μου να τον βοηθήσω!!!

Δυστυχώς όμως δεν ξέρω πολλά πράγματα πάνω στο αντικείμενό μας και γι'αυτό ζήτησα εδώ βοήθεια...Μακάρι κάποια στιγμή να ανοίξει ο κλάδος μας και ότι ξέρω στην θεωρία να τα εφαρμόσω και στην πράξη..και έτσι να φανώ χρήσιμη σε όποιον με χρειαστεί..!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις παρα πολλες πληροφοριες στα sites των εταιριων (fibran, dow, rizakos, tekto και αλλες που ξεχνώ τώρα). Απο τεχνικα βιβλιοπωλεία μπορείς να αγοράσεις σχετικά βιβλία. Ριξε μια ματια στις τεχνικές οδηγίες του κενακ, εκει θα μαθεις αρκετα (πχ θερμογεφυρες). Αν γινεται κοντα καμια εκθεση δομικων υλικων, πηγαινε να δεις, γιατι εκει θα δεις απο πρωτο χερι τα διαφορρα μονωτικα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.