Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε;


Adavis

Τι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε;  

431 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε;

    • Windows XP
    • Windows 98-Me
      0
    • Windows Vista
    • Mac OS
    • Linux
    • Άλλο
      0
    • Dual Boot


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάποιοι χρησιμοποιούν περισσότερα του ενός λειτουργικά ακόμα και στον ίδιο Η/Υ. Πχ Windows XP για τη δουλειά και τα προγράμματα που είναι γραμμένα για Windows μόνο και Linux για το χόμπι.

 

Προσωπικά μόνο Windows XP-SP3, Pro στον σταθερό του γραφείου και Home στον φορητό.

Λύσεις σταθερές, λειτουργικές από κάποιον που πέρασε το στάδιο που έψαχνε το ένα και το άλλο, βαρέθηκε και έμεινε στα XP.

Πολύ θα θελα βέβαια να υπήρχαν όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιώ και σε linux όπως και drivers για όλες τις συσκευές του Η/Υ μου, αλλά άλλο το επιθυμητό και άλλη η πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Windows Xp Pro . Νομίζω είναι το πιο σταθερό και αξιόπιστο λειτουργικό που έχω δουλέψει στην μετα-dos εποχή. Σκέφτομαι ότι στον επόμενο θα έχω Vista και δεν μου αρέσει καθόλου.

 

Linux ? Δυστυχώς πάνε για μένα οι εποχές που είχα χρόνο για πειράματα.

 

 

ΥΓ . Το χειρότερο : Win Me , χωρίς αντίπαλο...

Link to comment
Share on other sites

Xp pro *2. Οντως πολυ σταθερο.

Παλιοτερα ειχα δοκιμασει και τα windows2000 (μας εδιναν μεσω της σχολης προγραμματα της microsoft). Σταθεροτατα κ αυτα,ισως περισσοτερο απο τα XP. Περιορισμενες δυνατοτητες υποστηριξης πολυμεσων ομως.

Link to comment
Share on other sites

xp pro eng sp2 με το οποίο τρέχει κανεις τα ΠΑΝΤΑ και δεν εχει προβληματα.

 

παντα μακρυα απο τις ελληνικες version αφου συχνα πυκνα τραβάω τα μαλλιά μου με τα conflict που παρουσιάζουν κατα τη δυκτίωση και οχι μόνο.

 

αυτα στη δουλεια.. στο σπίτι και στα φορητα (πλην ενός που παραμενει xp) δουλεύω σβηστα. εμενα μια χαρα μου τρέχουν, προβληματα μηδέν και ολα ειναι πιο "λειτουργικα"..

 

Linux εχω πολυ καιρό να ανοίξω (αν και εχω ενα σκληρό στο desktop με μια σχετικα προσφατη διαλογη του knoppix)

Link to comment
Share on other sites

XP Pro english , SP2 στο γραφείο SP3 στο laptop. Πολύ καλό σταθερό σύστημα ίσως το διαμάντι της Microsoft. Παρ ολα αυτά ψάχνω χρόνο να αλλάξω και ένα σύστημα σε linux γιατί νομίζω ότι είναι το μέλλον . Tώρα ubuntu θα ναι, mandriva, suse θα δείξει .

Link to comment
Share on other sites

dual boot Linux και windows Xp 64bit (τα οποία θα αλλάξω σε 32 bit εντός του μήνα) με SP2 (για τα 64bit δεν βγήκε SP3)

 

Στο poll πρέπει να προστεθεί και επιλογή για dual boot...

 

Όλα είναι στα αγγλικά. Για κάποιον λόγο έχω μια παθολογική αντιπάθεια με τα λειτουργικά συστήματα στα ελληνικά - Συνήθως οι μεταφράσεις είναι τραγικές

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο έχω μια παθολογική αντιπάθεια με τα λειτουργικά συστήματα στα ελληνικά - Συνήθως οι μεταφράσεις είναι τραγικές

 

συνονοματε, φταιει το ονομα η τελικα υπάρχουν και αλλοι σαν εμας?

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.