Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αναστολή αύξησης των εισφορών του ΕΤΑΑ


κλεοβουλος

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 162
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα πηρα τηλεφωνο στο πολυαγαπημενο τσμεδε και οι αυξησεις ισχυουν και δεν θα στειλουν αλλα ειδοποιητηρια. Δεν προλαβαινουν να στειλουν αλλα τα παιδια. Και υπαρχουν και καλα μου ανεφεραν. Ότι ισχυει η παραταση μεχρι 30/6 (ωστε να το χωνεψουν και οι ταραξιες του συστηματος).

 

Ηταν παντως ωραιο το στησιμο του παιχνιδιου απο την μερια του ΤΕΕ, ομολογω!

Link to comment
Share on other sites

Και η ανακοίνωση του πρόεδρα; (του Σελλανιάκη πες τον λένε).

Μετά τη διαλογική κουβέντα που είχαν;

 

Το θέμα είναι να βρεθεί το πρακτικό...

Γιατί εύκολη η κωλοτούμπα...

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Και η ανακοίνωση του πρόεδρα; (του Σελλανιάκη πες τον λένε).

Μετά τη διαλογική κουβέντα που είχαν;

 

Το θέμα είναι να βρεθεί το πρακτικό...

Γιατί εύκολη η κωλοτούμπα...

Τιποτα δεν ισχυει. Μου το ξεκαθαρησαν. Το μονο που ισχυει ειναι η ατοκη αναστολη αποπληρωμης.

Και αμααααα ακυρωθει το νοεμβρη, αμαααα, τοτε θα συμψηφιστουν τα ποσα.

Edited by sirus
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι η υπόθεση στο ΣτΕ θα εκδικαστει τη 1/11/13 και οι προθεσμία για το χαρτάκι λήγει στις 30/6 (με τις αυξημένες εισφορές), τι θα κάνουν αυτοί που είναι αποφασιμένοι να πληρώσουν (εννοείται οτι τους περισσεύουν), θα τα πληρώσουν και θα περιμένουν μετά την εκδίκαση απο το ΣτΕ να γίνει συμψηφισμός, σε περίπτωση που κριθεί αντισυνταγματική η διαταξη ?

 

ΥΓ 1

Δεν περιμένω να κριθεί αντισυνταγματική, γιατί θα τα βρούν με τους κυβερνώντες σε κάποια δικά τους αιτήματα

 

ΥΓ 2

Δεν είμαι απ΄αυτούς που τους περισσεύουν για να τα πληρώσει (και να μου περίσσευαν ΔΕΝ θα τα πλήρωνα)

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε μιλώντας με κάποιον υπάλληλο του ΤΣΜΕΔΕ να βγάλετε άκρη. Εδώ δεν μπορούν να συννενοηθούν στα βασικά πχ ποιο το όνομα του διπλανού συναδέλφου....Και στην τελική τα λεφτά θέλουν, τι να πουν μην πληρώνετε? Θυμάμαι όταν πληγα να θεωρήσω το βιβλιάριο δέν ήξεραν για την απόφαση θεώρησης!!! Οταν έκανα 2-3 πάνω κάτω και βρήκα το δίκιο μου, να μια κωλοτούμπα σαν του Μελισανίδη....

Κατά τα άλλα αυτός που δεν μπορεί να πληρώσει δεν θα πληρώσει και τα Χριστούγεννα να τα στείλουν...εγώ είμαι σε αυτούς....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήρα τηλ σήμερα το ΤΣΜΕΔΕ και μου είπαν πως δεν ισχύει τίποτα περί αναστολών κτλ. Μάλιστα βάλανε και τους υπαλλήλους να μας κάνουν και μαθήματα νομιμοφροσύνης. Σα δεν ντρέπονται.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε μιλώντας με κάποιον υπάλληλο του ΤΣΜΕΔΕ να βγάλετε άκρη. Εδώ δεν μπορούν να συννενοηθούν στα βασικά πχ ποιο το όνομα του διπλανού συναδέλφου....Και στην τελική τα λεφτά θέλουν, τι να πουν μην πληρώνετε? Θυμάμαι όταν πληγα να θεωρήσω το βιβλιάριο δέν ήξεραν για την απόφαση θεώρησης!!! Οταν έκανα 2-3 πάνω κάτω και βρήκα το δίκιο μου, να μια κωλοτούμπα σαν του Μελισανίδη....

Κατά τα άλλα αυτός που δεν μπορεί να πληρώσει δεν θα πληρώσει και τα Χριστούγεννα να τα στείλουν...εγώ είμαι σε αυτούς....

 

Ενημερωση εκανε ο υπαλληλος παντως.. οτι δεν ετοιμαζουν αλλα ειδοποιητηρια με τις παλιες εισφορες οπως εγραψαν στην ανακοινωση. Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω

Το οποιος δεν θελει δεν πληρωνει εννοειται...

Edited by sirus
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλουν καμιά συγκέντρωση πάλι.....ή τίποτα αυγά για να ξυπνήσουν. Οι υπάλληλοι στο ΤΣΜΕΔΕ δεν ξέρουν τι τους γίνεται.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.