Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανακαίνιση μπάνιου


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

Θα με ενδιέφερε να μάθω πόσο κοστίζει το κτίσιμο μετώπης μιας μπανιέρας 150 επί 70, καθώς και ένα μαξιλαράκι στην κεφαλή της 10 πόντων.

 

Συμπεριλαμβανομων υλικών ( τούβλα, λάσπες κτλ)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπας και πρέπει να ζητήσεις προσφορά από κάποιο συνεργείο?

Θα το δει, θα κρίνει τα παρελκόμενα μπορεί να έχει και θα σου πει.

Με e-φορουμινκ δεν θα βγάλεις άκρη.

Σου συνιστώ την όποια προσφορά σου κάνουν να είναι γραπτή, αναλυτική, να περιλαμβάνει τα πάντα και να την διαβάσεις με προσοχή αν δεν αξίζει τον κόπο να την δεις και με κάποιο μηχανικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα πρόσφατα.

 

Μου φάνηκε τσιμπημένη τιμή, 200 ευρώ.

 

Περιελάμβανε κτίσιμο μετώπης μπροστά, κεφαλάκι 10 * 70 στο κάτω μέρος, και τσιμέντο σε όλο το μπάνιο επειδή είχε τρυπηθεί το πάτωμα μέχρι την πλάκα. Μαζί με τα υλικά 200 ευρώ.

 

Αρκετά ίσως, αλλά λόγω του βιαστικού τα δωσα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι με ένσημα... ήταν έξτρα δουλειά..και χωρίς πλακάκι...απλά το χτίσιμο...το πλακάκι μετά...

εμένα τσιμπημένο μου φάνηκε χωρίς να εχω τις πολλές γνώσεις....

Link to comment
Share on other sites

οκ, κομένη η πλάκα... αν είναι μέρος άλλων εργασιών 130 - 200 € ανάλογα τη δυσκολία, με τα υλικά.

.. αν είναι μόνη της 150 - 250 ανάλογα την ευχέρεια του μάστορα, παλιά κολλούσαν και κάνα ένσημο και εκ του νόμου θες και άδεια

Link to comment
Share on other sites

Jimako Mitsakouli είναι τσιμπημένη. Οχι όμως γιατί λες οτι περιλαμβάνει και τσιμέντο σε όλο το μπάνιο, για τις μετώπες αυτές αν είναι μέρος μεγαλύτερων εργασιών υπολόγισε 50 ως τίποτα, αν τον καλείς γι αυτό μόνο πάει παραπάνω, βάλε και 20 τα υλικά και κάτι για τον κάδο αν φέρνει δικό του.

Υπολόγισε ένα ένσημο 80, με το τσιμέντο του μπάνιου δεν νομίζω ότι πάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.