Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Περιοδικές δηλώσεις ΦΠΑ


Recommended Posts

κατέθεσα σήμερα τροποποιητικη δήλωση φπα και μου έβγαλε την ένδειξη εκπρόθεσμη  έχει πρόστιμο και αν ναι πόσο είναι; 

Link to comment
Share on other sites

κατέθεσα σήμερα τροποποιητικη δήλωση φπα και μου έβγαλε την ένδειξη εκπρόθεσμη  έχει πρόστιμο και αν ναι πόσο είναι; 

  

Oπως το διατυπωνεις δεν μπορεί να απαντηθεί. Χρειάζονται περισσότυερα στοιχεία . 1) Η αρχικη δηλωση είχε κατατεθεί εμποθεσμα ? 2) Η τροποποιητικη δηλωση καταλήγει σε πιστωτικό υπόλοιπο ή εχει να πληρώσεις ποσό ? 3) Η δήλωση αυτή ποιας περιόδου είναι ?

Link to comment
Share on other sites

η δηλωση η κανονικη ηταν πιστωτικη και κατατεθηκε εμπροθεσμα  ειχα ξανακανει τροποοιητικη δηλωση που μου εμφανιζεσαι την ενδειξη εμπροθεσμη λογω ενος τιμολογιου που δεν ειχε περαστει και σημερα μου δοθηκε αλλο ενα τιμολογιο παλι της δευτερης περιοδου λεγοντας μου οτι δεν μπορουσαν να με βρεθουν για να μου το δωσουν

Edited by varxo
Link to comment
Share on other sites

η δηλωση η κανονικη ηταν πιστωτικη και κατατεθηκε εμπροθεσμα  ειχα ξανακανει τροποοιητικη δηλωση που μου εμφανιζεσαι την ενδειξη εμπροθεσμη λογω ενος τιμολογιου που δεν ειχε περαστει και σημερα μου δοθηκε αλλο ενα τιμολογιο παλι της δευτερης περιοδου λεγοντας μου οτι δεν μπορουσαν να με βρεθουν για να μου το δωσουν

   

Αρα μιλάμε και εκπροθεσμη κατάθεση τροποποιητικής δηλώσεως ΦΠΑ , ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ , ενώ η αρχικη δήλωση είχε καταττεθεί εμπρόθεσμα. Αν είναι έτσι δεν υπάρχει θέμα με τις εκπροθεσμες τροποποιητικες πιστωτικες δηλώσεις ΦΠΑ , ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ. Δεν υπάρχουν κυρώσεις διοικητικές ή άλλου είδους.

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα SOTHIRIS γιατι πηγε να χαλασει η μερα μου για ενα τιμολογιο 20 ευρω μολις ειδα το μυνημα λεω ποσο θα το πληρωσω ........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πάω να φτιάξω την περιοδική και μου βγάζει αυτό το μήνυμα Η υποβολή Περιοδικών Δηλώσεων ΦΠΑ Φ2 τρίτου τριμήνου και ένατου μήνα 2015 είναι προσωρινά απενεργοποιημένη!¨. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ, προφανώς ισχύει ακόμα το "επι του παρόντος ......".

post-2272-0-29985900-1445025269_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πάω να φτιάξω την περιοδική και μου βγάζει αυτό το μήνυμα Η υποβολή Περιοδικών Δηλώσεων ΦΠΑ Φ2 τρίτου τριμήνου και ένατου μήνα 2015 είναι προσωρινά απενεργοποιημένη!¨. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

 

Πως να βοηθήσει ?Αυτό που γραφει σημαίνει ότι το "σύστημα του ταχις " για την εφαρμογή αυτή δεν είναι σε παραγωγική λειτουργία , προσωρινά. Επομένως υπομονή .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.