Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα ρηγμάτωσης σε θερμομπετόν


Recommended Posts

Χθες ο εργολάβος του εργου ανέλαβε να καλυψει τις σωλήνες της ενδοδαπέδιας θέρμανσης. Μέσα στο μπετον εβαλε το προσμικτο που έδωσε π μηχανολογος. Δυστυχώς ομως σημερα το κπετον κάλυψης ειναι ολο ρηγματα. Συτο ειναι πρόβλημα για την θέρμανση? Θα εχω προβλήματα στο μέλλον? Αυτο πρεπει να συνέβη γιατι έβαλε για την ευκολία του ο εργολαβος επιπλέον νερό στην μπετονιέρα.

 

Εχετε να προτείνετε καποια λύση?

Δειτε τη φωτογραφία

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αντωνης.

post-73209-0-35296500-1367420916_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο παραπανω νερο (ισως για τ ευκολια τους αλλα πιθανοτερο απο ασταθμητους παραγοντες) ειναι, αλλα δεν βλεπω να υπαρχει προβλημα, ουσιαστικα ενα μπαζωμα ειναι αυτο και η ζεστη που θα παει θα εξαφανιστει? Επανω θα παει η ζεστη.. Εγω δεν βλεπω προβλημα.

Edited by Στελιος1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως ξέχασες να βάλεις κάποιον να καταβρέχει το μπετό κάθε λίγες ώρες;

Είχα ρωτήσει εαν υα έπρεπε βρέχεται υο μπετόν και ήταν αρνητικοί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοι.

 

Ρητορικό ερώτημα : κανα μηχανικο ρώτησες ?

ΝΑι ρώτησα και απο ότι ειπαν, γιατι ρωτησα και μηχανικό και μηχανολογο μηχανικό, δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα και εβαλε τον εργολαβο να γεμίσει τις ρηγματωσεις με χυλό και θα είναι ολα καλα. Εύχομαι να έχουν δίκαιο.

 

Για το λογο οτι δεν ειχς παρει καποια απάντηση μεχρι πριν λιγο απο τον μηχανικό ειχα ρωτήσει και εδω. Εχει κάποιο ειδικο μηχανολογο εδω που μπορεί να μου πει και αυτος την αποψή του?

 

Σας ευχαριστώ πολύ,

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.