Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απόφαση ΣτΕ: Αντισυνταγματικός ο νόμος του 4014/2011


Recommended Posts

Οκ οπότε ας λέμε κι εμείς εδώ καλημέρα με ένα χιλιάρικο στην μετάβαση, και ας ξεκινήσουν με αυτά τις εκπτώσεις τα ΜΜΕ.

Έτσι κι αλλιώς ότι και να πούμε θα πέφτει χερκατ… (έτσι για να είμαστε και εντος ΔΝΤ ορολογίας)

(και μη αρχίσετε από εδώ τις εκπτώσεις και πολλά είναι… ας το κάνουν οι άλλοι διότι και 50 να πούμε πάλι θα λένε πολλά είναι για ένα ender)

 

 

 

Μεταξύ μας και να μη κυκλοφορήσει πολύ για αυτόματη μεταφορά το κάβο το θέμα άρα τσάμπα όλα τώρα που γυρίζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 306
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο νέος νόμος, προϋποθέτει νέους υπολογισμούς για τους συντελεστές υπέρβασης.

Αφού ο πρόεδρος λέει αυτό που λέει, εγώ θα στείλω τις περιπτώσεις μου στο γραφείο του.

Ας τα υπολογίσει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για τις περιπτωσεις σας, αλλα οι δικες μου ηταν στην πλειοψηφια  με χαμηλα προστιμα και σχετικα μικρες παραβασεις.

Οπου εβγαιναν μεγαλα προστιμα, απλα ακομα ειναι σε αναμονη.

Οποτε η οποια ευνοϊκοτητα του νεου Νομου, δεν θα ισοσταθμισει την εξτρα αμοιβη.

Link to comment
Share on other sites

Sorry for the off topic


 


Με βάσει ποιό έγγραφο οι πολεοδομίες υποχρεούνται να παραδίδουν αντίγραφα φακέλλου οικοδομικής άδειας σε πολίτες;;;


Αναφέρομαι σε κατοικία όπου ζητούνται τα αντίγραφα από όμορο ιδιοκτήτη.


Πελάτης μου, έκανε αίτηση στην πολεοδομία Λ........ και του είπαν τηλεφωνικά ότι, δίνουν αντίγραφα φακέλλου οικοδομικής άδειας μόνο μετά από εισαγγελική εντολή.

Link to comment
Share on other sites

Νομιμοποιείται μια Διοικητική Αρχή να χορηγεί ιδιωτικά έγγραφα με την επίκληση απλού ευλόγου ενδιαφέροντος, χωρίς να απαιτείται η ύπαρξη ειδικού έννομου συμφέροντος; (π.χ. σχέδια οικοδομικής άδειας κ.λπ.). Σύμφωνα με την αριθμ. 243/2000 γνωμοδότηση του Β’ Τμήματος του Ν.Σ.Κ. «Διοικητικά έγγραφα, κατά την έννοια και το σκοπό του Κώδικα Διοικητικής Διαδικασίας, θα πρέπει να θεωρηθούν και τα μη προερχόμενα μεν από δημόσιες Υπηρεσίες, αλλά χρησιμοποιηθέντα ή ληφθέντα υπόψη για τον καθορισμό της διοικητικής δράσης ή τη διαμόρφωση γνώμης ή κρίσεως διοικητικού οργάνου. Συνεπώς χορηγούνται με την επίκληση απλού ευλόγου ενδιαφέροντος, με την επιφύλαξη όσων ορίζονται στις παρ. 3 και 5 του Ν.2690/99. (σχετ. έγγραφο ΔΙΣΚΠΟ/Φ16/17175/12-10-2005)

 

End off topic

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα.

Αν είσαι σε προσωρινή υπαγωγή και έχεις να πληρώσεις άλλες 10 δόσεις,

μπορείς να τις πληρώσεις όλες την ίδια μέρα στην τράπεζα μέχρι τις 30-5-2013 και να πας σε ολοκληρωμένη υπαγωγή ή θα μπλοκάρει το σύστημα;;;;;

Ευχαριστώ!

πελατης μου εχει αλλες 30 δοσεις, των 20 ευρω... πηγε σημερα στην τραπεζα να πληρωσει ολες τις δοσεις, κ του ειπαν οτι δεν γινετε κ πρεπει να πληρωνει μια δοση καθε μερα,ειναι δυνατον?δεν υπαρχει η δυνατοτητα να πληρωσει ολες τις δοσεις την ιδια μερα?γνωριζει καποιος συναδελφος κατι?

Edited by xekolla
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.