Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πως θέλουμε να είναι το ΤΕΕ


Recommended Posts

μαγκες δε ξερω ποιον να ψηφισω εχει κανεις καμμια ιδεα? και εχω ακομα 19 φιλαρακια που ψαχνοντε το ιδιο με εμενα

 

 

λολ

 

 

 

οι 3 ψαχνοντε να καταθεσουν σφραγιδα και να κοψουν τσεμεδε

1 χρωστα 7000 τσμεδε 3 χρονια ανεργος και παλιοτερα υποαπασχοληση

4 εχουν φυγει εξωτερικο

3 αλλαξαν επαγγελμα με τσμεδε να τρεχει

2 χωρισαν λογω ανεχειας

1 χρωστα 5000 και την βγαζει με πεα

1 θελει χειρουργειο και ειναι ανασφαλιστος

2 δουλευουν σπιτι τους

2 εχουν καταθλιψη

 

να τους φερω την κυριακη η οχι?

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να ψηφίσω.......Θα το μελετήσω προσεχώς.....ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ οι σκληροπυρηνικές κομματικές παρατάξεις, και κατά τη γνώμη μου ΚΑΙ η Ελεμ που και καλά αντιπροσωπεύουν τους ελεύθερους επαγγελματίες αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Ελπίζω μόνο να μην δω τα κλασσικά χαμόγελα στα τραπεζάκια έξω γιατί θα μου βγουν τα άντερα.....Ούτε να με πλησιάσει κανείς....Κινδυνεύει

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ίκαρε13 συμφωνώ για τις κομματικές παρατάξεις, αλλά και για την ΕλΕΜ. Τους ψήφισα στις τελευταίες εκλογές, αλλά απογοητεύτηκα πλήρως με την στάση τους αυτά τα τρία χρόνια. Κάνανε σπάνια μερικά σεμινάρια για αυθαίρετα και ΝΟΚ, αλλά μέχρι εκεί. Στα υπόλοιπα, όπως είπες, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.

Προσωπικά τείνω να ψηφίσω ΔΗΠΑΜ, λόγω της επικεφαλής τους, που είναι η Αντιπρύτανης του ΕΜΠ, η Μοροπούλου. Το μόνο που κοίταξα είναι οι επικεφαλής των παρατάξεων και ήθελα να διαλέξω τον ικανότερο και αυτόν που θα αντισταθεί στην υποτίμηση του επαγγέλματος. Πιστεύω πως η Μοροπούλου είναι μία ελπίδα για ισχυρή φωνή αντίστασης, σε αντίθεση με τον Σπίρτζη, που υπέκυψε σε όλα τα σχέδια και των τριών μνημονιακών κυβερνήσεων.

Περιμένω πάντως την Πέμπτη 24/11 στις 15.30 στο site του ΙΕΚΕΜ τη διαδικτυακή συζήτηση των εκπροσώπων των παρατάξεων για να αποφασίσω οριστικά.

Προσοχή πάντως συνάδερφοι στη ΔΗΣΥΜ (Δημοκρατική Συμπαράταξη Μηχανικών). Πήραν τηλέφωνο ένα φίλο ως μία καινούργια και ανεξάρτητη παράταξη. Όταν του είπα πως είναι η ΠΑΣΚ, απλά άλλαξε όνομα έφριξε!

Να ξέρουμε τι ψηφίζουμε!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να παμε ολοι μια βολτα και να κατσουμε στο καφε απεναντι

και να τους εχουμε να μας παρακαλανε να μπουμε μεσα

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να παμε ολοι μια βολτα και να κατσουμε στο καφε απεναντι

και να τους εχουμε να μας παρακαλανε να μπουμε μεσα

 

Τους φίλους που είναι στο εξωτερικό μην τους φέρεις γιατί τα εισητήρια κοστίζουν.

Τους υπόλποιπους να τους μαζέψεις και να πας στο ΤΕΕ.

 

Με 16 ψήφους μπορείς να κάνεις καλή διαπραγμάτευση, τουλάχιστον κομπλέ μπιροκατάσταση (2-3 μπίρες έκαστος συν οι ποικιλίες για 16 άτομα)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι τα μωρα μου ειναι νευρικα

 

το τεε παντως που θελω δεν ειναι σε καμμια περιπτωση αυτο που υπαρχει

και προβλημα δεν εχει μονο το τεε, το οιποιο ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας,

αλλα ειναι η κοινωνια η ιδια που εχει προβλημα.

καθε τομεας ομως γενικευει το προβλημα στη κοινωνια και κατανταει να ειναι δικαιολογια τελικα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

......το τεε παντως που θελω δεν ειναι σε καμμια περιπτωση αυτο που υπαρχει....

Link to comment
Share on other sites

Επ ευκαιρία των εκλογών σήμερα έμαθα κάτι που δεν το γνώριζα καν.

Οι εκλογές του ΤΕΕ είναι οι 3ες σε μέγεθος εκλογές στην χώρα μετά τις βουλευτικές και τις Δημοτικές.

Επίσης είναι θεσμοθετημένες από το Ελληνικό κράτος οπότε ορίζει το κράτος δικαστικούς επιμελητές και τους πληρώνει κιόλας.

 

Φυσικά η μεγάλη αποχή ανεξάρτητα αποτελέσματος υποβαθμίζει τον όποιο ρυθμιστικό λόγο των μηχανικών στα κανάλια των κομματικών μηχανισμών ή και με άλλες επαγγελματικές ομάδες.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.