Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εργασία φοιτητή για φ/β


xifias

Recommended Posts

Να σου κάνω μια ερώτηση!

Αν διαβάζεις χρειάζεται ΣΑΠ??

 

Φίλε μου, και εμείς εχουμε περάσει απο φοιτητές!Τοτε το net δεν είχε τόση πληροφορία!

Τωρα βρισκεις τα παντα! Καλο ειναι να ψάξεις λιγο παραπανω! 

Αλλες ερωτησεις που περιμενω να γίνουν  από σένα ειναι

Για την γείωση

Για τους πινάκες AC DC

κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρωταω,γιατι μηπως δεν ειναι απαραιτητη,δηλαδη αν ειχα τον καθηγητη θα τον ρωτουσα,μηπως να μην βαλω αντικεραυνικη?

Η επιβαλεται απο τη νομοθεσια,η αν ειναι απαραιτητη απο αποψη επιστημονικη?

 

Προσπαθω να γλυτωσω χρονο,γιατι την παρουσιαζουμε στο τελος του μηνα ρε συ!Σε 5 μερες!

Edited by xifias
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί κράζετε το παλικάρι τόσο πολύ

Όποιος θέλει ή δεν απαντάει ή απαντάει όπως έχουμε κάνει τόσες φορές στον πάσα ένα.

Το Πανεπιστήμιο θέλει inputs απο διάφορες πηγές μια απο αυτές είναι το forum, this is not such a big deal!

Σχετικά με το ΣΑΠ θα πρέπει να κάνεις μια ανάλυση για την περιοχή του πάρκου και με βάση το αποτέλεσμα που θα σου βγάλει θα αποφανθείς τι θα πρέπει να βάλεις, στάθμη προστασίας κλπ (Σχετικά με το ΣΑΠ σου προτείνω 2 κάλες διπλωματικές απο το nemertes, κάνε search και θα βρείς).

ΤΟν οδηγό του ΚΑΠΕ διάβασέ τον αλλά δεν είναι και καμιά Βίβλος.

 

Επίσης σου προτείνω σθεναρά να πας να δείς κάποιο πάρκο και να δείς λίγο την λογική σχεδιασμού αν είσαι Αθήνα στείλε ένα PM και κάτι θα κανονίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δηλαδη θες να μας πεις οτι επιθυμείς να κάνεις την διπλωματική σου μέσα σε 15 μερες!!

 

Εγώ στη θέση σου θα ντρεπόμουν να το γράψω αυτό!

 

@ jsk

 

O μελλοντικος συναδελφος θελει να κανει διπλωματικη σε 15 μερες!

Εγω τετοιους μηχανικους δεν θελω στην αγορα. Οχι οτι δεν υπαρχουν!! 

Edited by Bill22
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι.

 Γιατί σας ξενίζει, εδώ πωλούνται έτοιμες διπλωματικές, και θα συμφωνήσω με τον προλαλλήσαντα ότι όποιος δεν θέλει δεν απαντάει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο συνάδελφος BIll έβγαλε το συμπέρασμα απο την ημερομηνία πρώτου post + τις 5 ημέρες.

 

Είναι άλλο αυτό το θέμα άλλο και άλλο το θέμα απάντησης στην ερώτηση και του κραξίματος εμένα εκεί είναι η μομφή μου.

Αν κάποιος επιλέγει να κάνει διπλωματική σε 5 ή σε 15 ημέρες εμένα (κυνικά) δεν με αφορά, ο καθείς είναι υπευθυνος για τις επιλογές του.

Εδώ άλλοι ζητούσανε μελέτες για να κάνουν πάρκο MWp και να πληρωθούν για αυτό

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΠ, ναι, χρειάζεται, για να μην πάρεις όλο τον εξοπλισμό σου ( πάνελ , αντιστροφεα, καλώδια , πίνακες ) στο χέρι , το θέμα είναι ποια ΣΑΠ ?περιμετρική ή απλό ιστό με μια καλή 3πλι έψιλον?,  εσύ επιλέγεις, υπόψην ότι η δυτική Ελλάδα είναι στην κατηγορία 5, η υψηλότερη στην ελλάδα κ ευρώπη στην πτώση κεραυνών  

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,θα τα ξανακοιταξω αυτα.

 

Τωρα Το ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ  τι ειναι και βασικα ποσο εχει τιμη περιπου?????Ενα τεμαχιο θα χρειαστω για παρκο 60kw ετσι?Εχει σχεση με τη ΔΕΗ ε?Απλα δεν βρισκω πουθενα στην βιβλιογραφεια περι αυτου,μηπως εχει αλλο ονομα ?

Edited by xifias
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.