Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με ΠΕΑ-Χρήση Παιδικός Σταθμός


lary7

Recommended Posts

Το λεπτο εγινε ωρες, το mail εχει παει απο εχθες αλλα απαντηση καμια. Και το προβλημα ειναι πως στο teekenak δεν εχουν τηλ παρα μονο email.....Σαββα μαλλον πολυ αισιοδοξος ησουν...

Link to comment
Share on other sites

Το λεπτο εγινε ωρες, το mail εχει παει απο εχθες αλλα απαντηση καμια. Και το προβλημα ειναι πως στο teekenak δεν εχουν τηλ παρα μονο email.....Σαββα μαλλον πολυ αισιοδοξος ησουν...

Κάνε το εξης μέχρι να σου απαντήσουν. Με το building.cert στειλε το xml όπως δηλώνεις την επιθεώρηση και μετά πριν

την οριστική υποβολή κάνε το xml αποθηκευση και ανοιξε το. Για να δεις αν το λογισμικο που εχει το Υπουργειο εχει το

ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα δεν απαντησαν ακομα απο [email protected] αλλα απαντησε το  building cert στον συνεργατη ΜΜ και εστειλε τα txt αρχεια. Για οποιον θελει μπορει να το διορθωσει πολυ ευκολα το προβλημα μονος του,στον φακελο εγκαταστασης του τεε κενακ υπαρχουν 2 αρχεια τχτ με ονομα cooling_cd και heating_cd. Αμα τα ανοιξει καποιος θα δει μια σειρα απο ψηφια 1-0 οπου καπου λειπει ενα 0. Απλα βαζει καποιος το 0 , σωσιμο σε αλλο σημειο και το 2 αρχειων και αντικατασταση των αυθεντικων με αυτα.

Τοσο απλο αλλα ποτε δεν υπηρξε ενημερωση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι γνωστά. Που βρίσκεται το πρόβλημα. Επίσημα το τεε ή το BC λέει να τροποποιήσουμε τα αρχεία του τεε-κενακ;

Μπορούν να ανέβουν κάπου τα txt;

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

Το τεε δεν λεει τιποτα, ακομα δεν απαντησε το [email protected], απαντησε ομως το buildingcert στον συνεργατη μου και του εστειλαν τα 2 αρχεια. Δεν θελω να τα ανεβασω γιατι δεν αποτελουν επισημη διορθωση αλλα αμα τα θελει καποιος του τα στελνω με μαιλ. Παντως δεν εκαναν κατι σπουδαιο, την δικη μου εγκατασταση την διορθωσα μονος μου χωρις να μου στειλει τα αρχεια ο συνεργατης μου, αμα ανοιξει καποιος αυτα τα 2 αρχεια που ανεφερα θα καταλαβει ποσο ευκολο ειναι να γινει η διορθωση και ποσο απαραδεκτοι ειναι που τοσο καιρο δεν εβγαλαν ουτε μια ανακοινωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα συνάδελφοι,

διαπίστωσα κάτι κουλό. Ενώ είχα βάλει πρόταση - σενάριο, αντικατάσταση κουφωμάτων και μου

έβγαζε κανονικά τι εξοικονόμηση έχω στην δεύτερη σελίδα του ΠΕΑ, μου έβγαλε τα ακόλουθα κουφά.

Σαν εκτιμούμενη εξοικονόμηση ενέργειας δεν μου βγάζει τπτ απλά μου συμπληρώνει το Ευρώ/kwh = -100000??!!??

 

Τι μπορεί να συμβαίνει?

Δυστυχώς το έχω υποβάλλει.

Σημειώνω ότι δεν είχα βάλει πουθενά κόστη κλπ για τις προτάσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.