Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Fespa 7 - Μέταλλο και Σκυρόδεμα σε ένα πρόγραμμα


tsitsikos

Recommended Posts

Για να κάνω κάτι τέτοιο θα πρέπει να εγκαταλείψω τη δουλεά μου , την κοινωνία , τους φίλους μου και ότι άλλο υπάρχει , και να αφωσιωθώ στον επαγγελματικό πογραματισμό !

 

Όμως δεν καταλαβαίνω κάτι : είναι τελικά τόσο άβολο το ότι στο fespa σχεδιάζεις στην κάτοψη ;

 

ε να μην είναι όταν στα μεταλλικά έχεις κυρίως δοκούς μη οριζόντιες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι , αλλά από την άλλη έχει ένα ωραίο βοήθημα : στο δείχνει και τρισδιάστατο . Σίγουρα , δεν σου σχεδιάζει συνδέσεις , ενισχύσεις , λεπίδες κτλ , αλλά και πάλι νομίζω πως δίνει μία καλή αίσθηση του τι συνθέτεις . Αν πάντως έχεις καμιά έκδοση που δεν τη θες , μπορώ να σε βοηθήσω να την ξεφορτωθείς ! :D .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας συνάδελφοι. Πέρα από την παρουσίαση και το σχεδιαστικό κομμάτι θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω στο στατικό.Επειδή δεν έχω ασχοληθεί σε βάθος με το κομμάτι της μελέτης, θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω στην αντιμετώπιση που έχει στην κατασκευή από οπλισμένο σκυρόδεμα. Που θεωρείτε ότι πονάει το πρόγραμμα;

- Στον τομέα της προσομοίωσης;

- Στους αλγορίθμους επίλυσης που χρησιμοποιεί;

-...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γειά σας παιδιά ,ειμαι καινούριος μηχανικός και ψάχνω για ενα πρόγραμμα που να επίλυει κατασκευέσ σε ο/Σ αλλα και μεταλιικά,εχω κατασταλάξει στο fespa 7 μπορεί να μου πει καποιος πόσο κοστίζει ολο το πακέτο? (Ο/Σ + Μεταλλικά)..ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

...εχω κατασταλάξει στο fespa 7 μπορεί να μου πει καποιος πόσο κοστίζει ολο το πακέτο? (Ο/Σ + Μεταλλικά)..ευχαριστώ!!

 

Απλό, απλό, απλούστατο!!!!! Δες στο site για τιμοκατάλογο κ αν δεν έχει (που νομίζω έχει) πάρε αύριο πρωί τηλ. στην εταιρεία κ θα σου πούνε!

Link to comment
Share on other sites

@ιταλός: καλώς ήρθες στο site και να υπενθυμίσω ότι

Παρατήρηση: Χρησιμοποιείτε την αναζήτηση πριν ανοίξετε καινούργιο θέμα.

 

Δες το link του ilias.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά έχω να πω πως το site αυτό όχι μόνο είναι χρήσιμο, αλλά απαραίτητο. Ειδικά για τους νέους μηχανικούς που δεν μαθαίνουν δίπλα στους έμπειρους αλλά κολυμπούν μόνοι τους.

Για τα μεταλλικά του Fespa τι άποψη έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.