Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αρχική υποβολή και νέος νόμος


panoss89

Recommended Posts

Η δήλωση είναι σε αρχική υποβολή με πληρωμένο το παράβολο, εδω και καιρό μάλιστα. Για να μην έχω πρόβλημα πρέπει μέχρι την παρασκευή να το προχωρήσω σε προσωρινή υπαγωγή ή μπορώ να το κάνω και μετά τις 31/5?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μπορείς και μετά.

Βάλε στο πίσω μέρος του μυαλού σου όμως ότι, υπάρχουν πιθανότητες αυτού του είδους οι δηλώσεις να έχουν "ειδική" αντιμετώπιση στο ...μέλλον.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Σε άλλη περίπτωση, πάλι σε αρχική υποβολή με πληρωμένο παράβολο. Σε αυτή την περίπτωση το έχω προς έκδοση οικοδομικής άδειας. Ο πελάτης θέλει τώρα να κάνει τακτοποίηση με το νόμο και να μη βγάλει οικοδομική άδεια. Πρέπει μέχρι αύριο να κάνω αλλαγές ώστε στο νέο νόμο να μπω για τακτοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, Πως υπάρχει τόση σιγουριά για μικρότερα πρόστιμα με το νέο νόμο? Ένας πολίτης να προσφύγει στο ΣτΕ ότι πλήρωσε παραπάνω ποσά για νόμο που κρίθηκε αντισυνταγματικός θα βγει η απόφαση σίγουρα υπέρ του και το δημόσιο θα κληθεί να επιστρέψει εκατομύρια. με προβληματίζει αυτή η σιγουριά για να είμαι ειλικρινής 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Σε άλλη περίπτωση, πάλι σε αρχική υποβολή με πληρωμένο παράβολο. Σε αυτή την περίπτωση το έχω προς έκδοση οικοδομικής άδειας. Ο πελάτης θέλει τώρα να κάνει τακτοποίηση με το νόμο και να μη βγάλει οικοδομική άδεια. Πρέπει μέχρι αύριο να κάνω αλλαγές ώστε στο νέο νόμο να μπω για τακτοποίηση;

 

Μπορείς να το κάνεις όποτε το θελήσεις.

 

 

Να ρωτήσω κάτι, Πως υπάρχει τόση σιγουριά για μικρότερα πρόστιμα με το νέο νόμο? Ένας πολίτης να προσφύγει στο ΣτΕ ότι πλήρωσε παραπάνω ποσά για νόμο που κρίθηκε αντισυνταγματικός θα βγει η απόφαση σίγουρα υπέρ του και το δημόσιο θα κληθεί να επιστρέψει εκατομύρια. με προβληματίζει αυτή η σιγουριά για να είμαι ειλικρινής 

 

Είναι κάποιες περιπτώσεις που θα έχουν μικρότερο πρόστιμο.

Επίσης κάποιες άλλες θα έχουν μεγαλύτερο πρόστιμο.

Σε ορισμένες θα είναι ακριβώς το ίδιο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι Ιάσoνα,

οπότε θα αφήσω και τις 2 δηλώσεις προς το παρόν σε αρχική υποβολή και θα δω αργότερα τι θέλουν οι πελάτες και τι τους συμφέρει καύτερα

Edited by panoss89
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως αυτό σημαίνει ότι, αν αποφασίσουν να ξαναενταχθούν αυτές οι δηλώσεις στον νέο νόμο, τότε δεν θα μπορείς να πράξεις διαφορετικά......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, κάπου άκουσα οτι αν δεν πληρώσεις το παράβολο και προφανως αν δεν έχεις κάνει υπαγωγή του αυθαιρετου στον 4014, δεν μπορεις να ενταχθείς στο νεο Νόμο. ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι παραπληροφόρηση?

Link to comment
Share on other sites

 

καλησπέρα, κάπου άκουσα οτι αν δεν πληρώσεις το παράβολο και προφανως αν δεν έχεις κάνει υπαγωγή του αυθαιρετου στον 4014, δεν μπορεις να ενταχθείς στο νεο Νόμο. ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι παραπληροφόρηση?

 

 

ποιά είναι η γνώμη σου???

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν ν' άκουσες ότι, ...είμαι π.χ. ελέφαντας!!!! Αν ήμουν θα μπορούσα π.χ. να γράψω στο forum αυτό;;;;;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.